Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie raňajky pre vaše telo podľa toho, kedy vstávate: Poradíme vám orientovať sa v tom

Zdravie

Hovorí sa, že naše prvé ranné jedlo je aj to najdôležitejšie. Ako však urobiť správny výber surovín pre naše telo, aby sa cítilo po celý deň svieže a nabité energiou? Výber vašich raňajok by preto mal súvisieť aj s časom, kedy vstávate.

Niekedy si viete ranným jedlom, ktoré do seba len rýchlo v zmätku nahádžete, poriadne pokaziť žalúdok. Ten je totiž po spánku extrémne citlivý na akékoľvek nové podnety. Výber tých správnych raňajok by ste si mali preto dobre premyslieť. Neexperimentujte so zmenami rýchlo. Nechajte svojmu telu čas, aby si zvyklo na rutinu, ktorú mu chcete zaviesť. Raňajky by sa totiž vynechávať určite nemali!

Prečítajte si tiež: Tipy ako schudnúť 5 kg za 5 dní: Tento jedálniček vám pomôže dostať sa pred letom expresne rýchlo opäť do formy

Doprajte si ich do hodiny od zobudenia

V noci naše telo odpočíva na plnej úrovni. Po zobudení však potrebuje energiu na akúkoľvek novú činnosť. Raňajky si preto doprajte do hodiny od otvorenia svojich očí. Praktizovať túto radu by ste mali denne. Iba dostatočný prísun živín dokáže udržať level nášho cukru v krvi stáli a taktiež zabezpečiť naštartovanie metabolizmu.

Zdravá vyvážená strava pre vaše telo

Vhodnými raňajkami sú práve potraviny bohaté na bielkoviny, ako vajíčka s avokádom a celozrnným chlebom. Tiež sa nevyhýbajte ovociu hneď ráno. Ak sa ponáhľate, niekedy stačí banán, aby ste si udržali hladinu živín vyváženú až po dobu 1 hodiny

Posilnenie pred cvičením

Vedeli ste, že pred ranným cvičením sa odporúča nejesť hodinu až dve. Raňajky by ste si preto mali vychutnať o niečo skôr než začnete so športovou aktivitou. Ak si však nedokáže privstať o tento čas, doprajte svojmu telu aspoň rýchlu vzpruhu v podobe potravín bohatých na karbohydráty. Nachádzajú sa napríklad v ovocí, takže už jeden kus vám pomôže k zlepšeniu vášho športového výkonu. 

Mohlo by vás zaujímať: Naučte sa týchto 5 ranných rituálov a vaša životná energia sa zaručene zvýši!

Víkendové neskoré vstávanie

Ak si raňajky pripravujete niektoré dni až po 10 hodine rannej, môže to sprevádzať nemalé problémy. Z výskumov, ktoré boli uskutočňované v Amerike vychádza, že k udržaniu fit postavy je potrebné doplniť telo do tejto hodiny. Neskoré raňajky však vedia byť príjemnou zmenou. Doprajte si na ne však iba ľahšie smoothie či ovsenú kašu, aby ste vládali zjesť obed v normálnom čase. Nie je dobré, aby raňajkové jedlo úplne nahradilo vyváženú stravu počas celého doobedia.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe