Presunúť na hlavný obsah

Cviky pre vypuklejší a pevnejší zadok: Drepy nič nepokazia, vyskúšali ste aj tieto varianty?

Fitness

S cvičením netreba poľaviť ani po lete, práve naopak. S prichádzajúcou zimou treba zamakať ešte viac, aby sme počas Vianoc nemali až také výčitky svedomia.

Ak patríte medzi ženy, ktoré majú problémy s oblasťou bokov, stehien a zadku, toto intenzívne cvičenie je práve pre vás. Ide v ňom o staré známe drepy, avšak vo rôznych verziách. Verte, že už po pár sekundách budete cítiť silné pálenie v problémových partiách. Je to skvelý spôsob, ako ukončiť silový tréning pre zadok a stehná. 

 

Každý druh drepu cvičte po dobu 40 sekúnd

Lyžiarsky drep - chodidlá máte spolu, chrbát rovný, zadok ťaháte dozadu. 
Sumo drep - postoj máte široký, kolená dávate od seba, chrbát rovný, zadok sa snažíte dať čo najnižšie.
Drep s dotykom ruky - počas toho, ako robíte drep sa vždy jednou rukou dotknete zeme. Vyskočte na rovné nohy, pohyb opakujte dokola a meňte pritom ruky. 
Statický drep - nohy máte na šírku ramien, počas celú dobu ste v drepe, akoby ste sedeli na imaginárnej stoličke. Váhu držíte na pätách. 
Drep s výskokom - urobíte drep a keď sa budete dvíhať nahor, švihnite rukami dozadu a vyskočte čo najvyššie.
 

Koľko krát cvičenie opakovať?

Cvičenie je jednoduché, nepotrebujete na neho nič, takže ho pokojne môžete robiť aj doma, napríklad počas varenia. 5-mintové kolá by sme mali opakovať od 1-5 krát. Počas jedného kola by ste mali spáliť od 27 - 46 kalórii. Samozrejme nič sa nestane, ak na prvý raz neurobíte hneď 5 kôl. Je to o tréningu. Trénerka vám na videu ukáže rôzne variácie drepov. Každý z nich budete robiť 40 sekúnd a potom máte iba 5 sekúnd na pauzu a uvoľnenie nôh, takže sa pripravte na vysokú intenzitu. Trénerka odporúča nezaťažovať túto partiu toľko dní, koľko kôl ste urobili aspoň do tej doby, pkiaľ si telo nezvykne.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe