Presunúť na hlavný obsah

Lucia Hablovičová nedá dopustiť na Ples v opere: Len na krásu sa nikdy nespoliehala, tomuto sa dnes venuje

Slovenské celebrity

Lucia Hablovičová patrí medzi stálice na dobročinnom Plese v opere. Do historickej budovy SND vstúpi už dnes večer a my sa nevieme dočkať, v akej róbe od jej dvorného návrhára Borisa Hanečku, očarí.

Lucia Hablovičová je synonymom úspešnej a krásnej ženy. Hoci sa v minulosti živila práve svojím vzhľadom, úspešnej kariéry modelky sa dobrovoľne vzdala. Sympatická brunetka si po odchode z médií otvorila škôlku. Mama päť ročného Thea sa v spoločnosti objavuje zriedka, no dobročinný Ples v opere si rozhodne nenechá ujsť. 

Pozrite si VIDEO: Šaty moderátorky Plesu v opere 2019: Lucia Hurajová zažiari v romantickej róbe od Marcela Holubca

Máte za sebou úspešnú kariéru modelky. Chýba vám to alebo skôr pociťujete, že ste aktuálne tam, kde chcete byť?

Som vďačná za všetky životné skúsenosti, ale myslím si, že sa treba posúvať dopredu. Modeling je pre mladšie dievčatá a s úlohou mamy pre mňa už nezlučiteľný. Rada občas niečo pekné nafotím alebo predvediem na móle, ale modelkou by som sa už nenazývala. 

Patríte medzi stálice dobročinného Plesu v opere a zároveň sa pravidelne umiestňujete na popredných priečkach v anketách o najlepšie oblečenú dámu. Prezradíte, ako budú vaše šaty vyzerať? 

Jediné, čo zatiaľ viem, že šaty budú od Borisa Hanečku, a tak ako každý rok, opäť si to nechávame na poslednú chvíľu. 

Čo by si podľa vás žena na takúto udalosť obliecť nemala?

Verím, že základné pravidlá bontónu ovláda každá dáma, ktorá sa vyberie na ples. Občas sa ešte na rukách žien objavia hodinky, ale myslím si, že najpodstatnejšie je, aby sa cítili krásne a užili si večer. O tom ples predsa je.

Čo si myslíte o dobročinnom zámere Plesu v opere, ktorým je po druhýkrát vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením?

Nesmierne si vážim charitatívny rozmer Plesu v opere, pretože okrem aktívnej finančnej podpory poukazuje aj na aktuálne problémy v spoločnosti. Tento rok už po druhý krát na inkluzívne vzdelávanie zdravotne znevýhodnených detí.

Už je to nejaký rok, odkedy ste si otvorili materskú školu, do ktorej prijímate aj zdravotne znevýhodnené deti. Ako ste sa k tomu dostali?

Vyštudovala som pedagogickú školu so zameraním na vychovávateľstvo a učiteľstvo v MŠ, takže prostredie škôlky mi bolo odjakživa blízke. Počas tých rokov, ktoré sa venujem škôlke, sme adaptovali do kolektívu zdravých detí aj niekoľko detí s rôznymi  diagnózami. Viem preto reálne posúdiť, do akej miery vie ovplyvniť inklúzia životy zdravých aj nie celkom zdravých detí.

Pripomeňme si minulý rok: Róby z Plesu v opere 2018: Topmodelka Michaela Kocianová ako bohyňa, Lucia Hablovičová okúzlila v róbe od Hanečku

Sama doma vychovávate synčeka Thea, je náročné skĺbiť jeho výchovu a pracovné povinnosti?

Theuško má už päť rokov. Už sme si našli systém, ako to všetko zvládnuť. Vždy je na prvom mieste on, až potom všetko ostatné.

Nájdete si popri materstve a práci čas aj na nejaké koníčky?

Mám asi to šťastie, že robím prácu, ktorá ma napĺňa a baví. Veľmi rada trávim čas so svojím synom, takže aj napriek tomu, že sa nemám kedy venovať nejakým koníčkom, prežívam krásne a pohodové dni. Minulý rok som dokonca na staré kolená začala študovať na vysokej škole, tak snáď to môžem nazvať svojím koníčkom. 

- Najčítanejšie -