Presunúť na hlavný obsah

Veľkonočné sviatky netradične: Nájdite inšpiráciu a naservírujte klasiku novým spôsobom

Recepty

K Veľkej noci patria aj tradičné slovenské recepty. Prekvapte svoju najbližšiu rodinu i hostí a naservítujte klasické jedlo menej klasickým spôsobom. Ako zdroj inšpirácie nám tentokrát poslúžil instagram. Nechajte sa inšpirovať aj vy…

Vajíčka, kuriatka a zajačiky. To všetko vystihuje Veľkú noc. Mnohokrát to chce len tú správnu dávku inšpirácie, trpezlivosti a šikovnosti. Váš sviatočný stôl však bude nezabudnuteľný!

Makrónky a lá kuriatka

Makrónky sú dnes mimoriadne obľúbené. Napriek svojmu francúzskemu pôvodu sa rýchlo udomácnili aj u nás na Slovensku. Tieto kuriatka sú chutné nielen chuťou, ale aj výzorom. 

Neprehliadnite: Jarné šaty s folklórnymi prvkami: Máme pre vás štýly, v ktorých sa budete cítiť po celý deň pohodlne

Hop k stolu

Prekvapte počas sviatkov najmenších a prichystajte im výnimočné raňajky. Chce to len trošku fantázie a z lievancov je veľkonočný zajačik.

Niečo sladké navyše

Mazanec, bábovka. Veľkonočná klasika, poviete si. Cukrovou polevou však získa nielen na chuti, ale aj na vzhľade. Na sviatočnom stole jej rozhodne nikto neodolá!

Last minute chuťovka

Nečakaná návšteva? Vy ste však nestihli pripraviť nejaký chutný koláčik? Tieto cukrové cookies s veľkonočným motívom sú mimoriadne jednoduché na prípravu a tak krááásne. 

Prečítajte si tiež: Potraviny, vďaka ktorým dostanete do tela kolagén: Spomaľte proces starnutia a cíťte sa sebavedome

Podstatný je nápad

Všetko je to len o dobrom nápade! Aj takto môže vyzerať bežné kysnuté pečivo. Týchto zajačikov možno servírovať ku všetkému. 

Vajíčkové variácie

Vajíčka sú jedným z veľkonočných symbolov i chuťoviek na stole. Tento rok to s nimi skúste trochu inak.

Toto prevedenie bude vyžadovať poriadnu dávku zručnosti. Rozhodne to však za skúšku stojí!  Plnené vajíčka naaranžované ako roztomilé kuriatka? Tie je snáď aj škoda zjesť!

Pre tých menej zdatných máme ešte jednu alternatívu. Možno nie menej nápaditú, no jednoduchšiu určite.


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus