Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Nahliadnite do návrhárovej duše: Marcel Holubec W. predstavil prehliadku Triomphe

Móda

Autorská prehliadka módneho dizajnéra Marcela Holubca W. zožala obrovský úspech. Predtým, ako vám prinesieme exkluzívny záznam priamo z Primaciálneho paláca v Bratislave, nahliadnite do návrhárovej duše.

Prvá autorská módna prehliadka dizajnéra Marcela Holubca W. s názvom “Triomphe” je veľkolepým vyvrcholením a zhmotnením jeho túžob. Dizajnér v identicky pomenovanej kolekcii postavil svoj výnimočný koncept na umeleckej epoche Baroka a období bezhraničného módneho kultu Rokoka, so zámerom priblížiť ich okázalú nádheru s bohatou históriou.

VIDEO:  Autorská prehliadka Marcla Holubca W. v nádherných priestoroch Primaciálneho paláca

 

Najdôležitejšiu inšpiráciu pri tejto tvorbe zohráva slnko a jeho lúče. Na jednej strane je to blízka spojitosť z francúzskym kráľom Ľudovítom XIV. a jeho prívlastkom “Kráľ Slnko”, na strane druhej, v súvislostiach bohato po z látených detailov interiéru a exteriéru zámku Versailles - jeho bránami, drapériami, sochami, oltárom či záhradami. Film “Marie Antoinette” v réžii Sofie Coppoly, ako aj múza tejto kolekcie - hviezdny tenorista svetového formátu Pavol Bršlík - boli taktiež ďalšími podnetnými inšpiráciami.

V novej kolekcii Marcel Holubec W. okrem rafinovaného zladenia štýlov kreatívnej “couture“ so “streetwear“, zachytáva svoje pocity a dojmy z desiatok intímnych prechádzok vo versaillských záhradách a palácoch. Týmto vytvorený osobitý štýl príťažlivej noblesnosti má lahodiť zmyslom i duši a vzbudzovať ľahkosť s určitou dávkou exaltácie (opojenia).

V nežných pastelových tónoch, oslňujúcej bielej aj jej nuansami a v čiernej sa vynímajú očarujúce siluety z hebkých hodvábov ako sú twill, organza, šifón ale aj v kombináciách s prírodnými materiálmi ako bavlna, vlna a koža.

Siluety vynikajúco dotvárajú pozlátené šperky so symbolickými detailmi, navrhnuté samotným dizajnérom a zrealizované v spolupráci s klenotníkom Radovanom Blaškom.
Tvorba kolekcie vyjadruje autorove prianie vytvoriť harmóniu krásy a zábavy. Na dnešný módny svet s a obracia svojim odkazom “Meňme povrchnosť za zmysluplnosť!”

- Najčítanejšie -