Presunúť na hlavný obsah

TOP trendy v bývaní na jeseň/zimu 2019: Pozrite sa na tie, ktoré sa dajú realizovať v slovenských podmienkach

Bývanie

Paleta prírodných tónov sa na jeseň/zimu 2019 prenáša do interiéru a vďaka jednoduchému a nadčasovému nábytku, ktorý sme pre vás vybrali z Westwing Collection vykúzlite domov, ktorý predbehol čas.

Zariaďovanie interiéru si vyžaduje precízny prístup a čas. Ak patríte medzi nerozhodných ľudí, môžete svoju pozornosť sústrediť na nadčasový nábytok a doplnky, ktoré predbehli čas. Poradí vám v tom naša šéfredaktorka magazínu FEMINITY v spolupráci s Westwing, ktorá vybrala z najnovšej kolekcie niekoľko modelov zodpovedajúcich súčasným trendom v bývaní na jeseň/zimu 2019, ktoré však nikdy nevyjdú z módy. Nechajte sa inšpirovať nestarnúcimi dizajnmi nábytku a urobte zo svojho domova to najkrajšie miesto. 

Minimalistický štýl, v ktorom získate vzdušný priestor

Módne trendy sa prenášajú aj do interiérového dizajnu a podobne ako prehliadkové móla ovládla nadčasová jednoduchosť, v prípade interiéru je to rovnako. Inšpirácia módnymi domami ako Bottega Veneta, Saint Laurent, Simone Rocha a Nina Ricci vnesie do vášho domova čisté a jednoduché tvary s dôrazom na kvalitu materiálu. Pamätajte, detaily robia celok a aj s malými doplnkami dokážete robiť veľké zázraky. „Less is more“ je heslo, v ktorom sa nesie náš výber. Vďaka nemu sa stane z vášho príbytku miesto plné vzdušnosti, čistoty a opticky vám tento nábytok dokáže zväčšiť priestor už len tým, že ho celý nezapracete.

Jemné a elegantné s dopadom denného svetla

Nábytok, ktorý pôsobí jemne a elegantne zároveň vnesie do vášho interiéru čistotu a svetlo. Styk s denným svetlom je obzvlášť v tomto období mimoriadne dôležitý a biele svetlo zvonka dokonale rozžiari vaše bývanie. Kombinácia bielej, béžovej, hnedej a čiernej vám uľahčí zariaďovanie a môžete si byť na sto percent istí, že nič nepokazíte. 

Tip šéfredaktorky: Jednoduchý dizajn a nadčasový vzhľad viete posunúť na vyšší level vďaka experimentovaniu s gramážami a textúrami. Nebojte sa experimentovať, šanca, že niečo pokazíte, je minimálna. Spojením rôznych gramáží a štruktúr môžete za každým dosiahnuť nový výsledok. Dbajte na dostatok svetla – to vám opticky zväčší priestor. 

Kombinujte s: 

Mosadz a mramor dokonale korešpondujú a vytvárajú ladnú líniu, ktorá v priestore dokáže sama o sebe zaujať. Stolová lampa rozžiari interiér a pôsobí v ňom ako šperk. Štýlové kreslo zase vďaka kovovým nožičkám vnáša do interiéru eleganciu a jemnosť. So svetlým interiérom nádherne vynikne kov. Vôbec sa nemusíte báť tohto materiálu, kontrast, ktorý vykreslí, je doslova jedinečný.

Kampaň sa skončila, podobné produkty však nájdete na Westwing.sk.

Silný mramor, ktorého sa nebudete chcieť vzdať

Mramor ešte nikdy nebol taký dostupný pre všetkých ako dnes. Nepozná zub času a aj preto je jedným z najžiadanejších materiálov do interiéru. Stačí pritom málo – sústreďte pozornosť na mramorový stolík do obývacej izby. Dominantný kus nábytku vynikne, ak máte interiér ladený v antracitovej v kombinácii s drevom. 

Tip šéfredaktorky: Kus ženskosti a „parížskeho ducha“ vnesiete do interiéru mramorovým stolíkom. Je to niečo, čo vás nikdy neomrzí, verte mi. Číra sklenená váza s čerstvými sezónnymi kvetmi a knihy ako dekorácie úplne postačia. Vlastne – nezabudnite na sviečky a ich kúzelné arómy či esencie! Pomôžu vám prežiť zimu do jari v oáze pokoja.

Kombinujte s:

Matná čierna doska a kovový rám, ktorý prepúšťa svetlo v priestore je skutočne pôsobivý kus nábytku a môže byť akousi alternatívou mramoru. Kovová čierno-hnedá lampa so zlatým lemom je originálny kúsok, ktorý vaše bývanie odlíši od ostatných. Netreba zabúdať na detaily – svetlošedý vankúš z bavlny so snímateľnou obliečkou je akýmsi skrytým detailom v interiéri, ktorý poskytuje maximálny komfort domova.

Kampaň sa skončila, podobné produkty však nájdete na Westwing.sk.

Dokonalá kombinácia s využitím dubového dreva

Masívne dubové lakované drevo je jedným z kľúčových trendov v interiéri. Návrat k poctivému nábytku z dreva zaznamenal uplynulé mesiace veľký návrat. Kvalitný nábytok, ktorý vydrží niekoľko rokov a nielen jednu sezónu, si získava priazeň čoraz viac slovenských a českých domácností. 

Tip šéfredaktorky: Svetovým trendom vládne trvácnosť a udržateľnosť. Každý z nás by mal zvážiť a vyberať zodpovedne to, čo potrebuje k svojmu životu. Investíciu do kvalitného dreva nedokáže nahradiť žiadny laminát alebo napodobenina. 

Kombinujte s:

Do interiéru, v ktorej kraľuje dubové drevo sa žiada niečo, čo sa tam blysne, ale zároveň nebude pôsobiť gýčovo. Nástenné svietidlo s viditeľnými žiarovkami sa už dlhé roky drží v popredí. Jednoduché závesné zrkadlo v mosadznej hnedej rozžiari priestor, ale rovno aj sklenená váza v dizajne, ktorý preferujete.

Kampaň sa skončila, podobné produkty však nájdete na Westwing.sk.

Minimalistická nonšalantnosť

Hra s geometrickými tvarmi si vyžaduje dodržiavať jasné pravidlá. V prípade minimalizmu to však máte o niečo ľahšie. Čím jednoduchší nábytok vyberiete, tým viac si môžete byť istí, že sa vám bude páčiť aj o rok či o dva. Nesmie to však skĺznuť do toho, aby nastala vo vašom interiéri nuda. K tomu vám výborne dopomôžu doplnky v podobe svietidiel. Dizajn inšpirovaný funkcionalizmom ocenia milovníci moderného a luxusného bývania. 

Tip šéfredaktorky: Pokiaľ siahnete po nábytku kvádrového tvaru, doplnky môžete naaranžovať aj okrúhle, vnesiete tak do interiéru viac ženskosti a elegancie. Dekoračné lampy a okrúhle taburetky vytvoria kontrast s ladnosťou v interiéri a isto oceníte aj ich funkčné vlastnosti.

Kombinujte s:

Kov a prírodné drevo k sebe ladia. Dôkazom je aj stolová lampa s jednoduchým, o to pôsobivejším dizajnom. Neutrálne farby ponúkajú najrôznejšie kombinácie a vždy vedia prekvapiť. Závesné svietidlá sú odrazom profesionálnej úrovne dizajnérov, ktorí čerpajú z minulosti a dávajú jej novodobý pôvab. Pri pohľade na tieto skvosty im jednoducho nemožno odolať!

Kampaň sa skončila, podobné produkty však nájdete na Westwing.sk.

Viac inšpirácií na interiérové trendy nájdete na Westwing.sk

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe