Presunúť na hlavný obsah

Na vlastnej koži bez kávy a cukru: Po 7 dňoch sa s vaším telom udejú tieto zmeny

Zdravie

Tušíte, čo sa s vaším telom stane, ak vynecháte na týždeň úplne kávu a cukor? Dokáže to hotové zázraky. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko sa vo vašom organizme zmení.

Máte tušenie, čo sa s vašim telom stane, ak drasticky vystrihnete zo svojho života cukor a kávu? Niekoľko naozaj skvelých vecí. Len je dôležité prekonať prvotné momenty, kedy budete mať pocit, že sa to nedá. Keď totiž prestanete jesť cukor, zo začiatku budete mať chuť iba na sladké a bude to niečo, na čo budete stále myslieť. Rovnako je to aj s kofeínom. Postupom času sa však táto chuť úplne vytratí. Vieme, o čom hovoríme, skúsili sme to sami. A naozaj sa to dá. Len treba trochu pevnej vôle a odhodlania. 

Čítajte tiež: Robte denne 5 minút tieto cviky: Uvoľnia vám krčnú chrbticu a už po týždni zbadáte rozdiel na tele

Podľa odborníčky na výživu Amy Gorin a jej najnovších výskumov, môže prebytok cukru prispieť k zvýšeniu hladiny triglyceridov, zhoršiť stav zubného kazu, ovplyvniť vznik cukrovky a srdcových ťažkostí. No a nadmerná konzumácia kofeínu, zase zvyšuje krvný tlak a podporuje vznik hyperaktivity. Extrémne vysoké denné dávky – 1000 a viac miligramov, spôsobujú nervozitu, nepokoj, zvyšujú stresové hormóny. U ľudí senzitívnych na kofeín stačí aj polovičná dávka teda – 500 miligramov.

Toto budete po 7 dňoch pozorovať na svojom tele:

1. Budete mať viac energie

Toto je jav, ktorý začnete pozorovať už 3 deň. A veľmi pozitívne. Zamyslite sa, kedy najčastejšie siahate po sladkom, alebo kofeíne. Odpoveď je jasná. Keď cítite únavu, alebo stres. Napriek tomu, ak ju v danom momente ”umelo” nedoplníte prostredníctvom cukru alebo kávy, vaše telo sa naučí postupne mať vyššiu úroveň prirodzenej energie. Naozaj platí, že umelý cukor blokuje schopnosť nášho tela udržiavať si vysokú energetickú úroveň. Dokonca koncom týždňa vás opustí aj popoludňajšia únava. 

Vyskúšajte toto cvičenie: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

2. Zastabilizuje sa vaša váha

Myslíme, že toto poteší každú jednu ženu. Úbytok na váhe sa skutočne dostaví. Vplyvom toho, že neprijímate cukor a kofeín, sa vaše telo začne prirodzene odvodňovať a zbavovať škodlivých látok rýchlejšie. Naštartuje sa aj metabolizmus. Ak zo stravy vylúčite tieto dve zložky, umožníte telu maximalizovať spracovanie a absorpciu toho, čo ste skonzumovali. Len je naozaj dôležité príjmať dostatočné množstvo vody. Na to nezabúdajte. 

3. Zlepší sa vám pleť

Ak bojujete s akné, drobnými vráskami a máte po tridsiatke, je čas skúsiť takýto detoxikačný týždeň. Práve cukor v značnej miere škodí pokožke zvnútra. A káva pre jej dokonalý vzhľad tiež nie je ideálna. Samozrejme, netvrdíme, že jedna šálka risstreta vám ublíži, no skúste tých sedem dní vynechať aj tú. Pleť bude už po týždni žiarivejšia, hladšia a dokonca aj kruhy pod očami budú oveľa menej výrazné. Uvidíte, že to dáte. Nám sa to podarilo a naozaj sa človek cíti oveľa lepšie a ľahšie. Ráno síce začíname po tomto detoxe kávou, no cez deň ju už vôbec človek nepotrebuje. Tak čo, idete do toho? 

- Najčítanejšie -