Presunúť na hlavný obsah

Slovenské udržateľné značky, ktoré nás svojou filozofiou dostali: Vyskladajte si dokonalý kapsulový šatník

Zábava

Aj vy patríte medzi skutočné fashion maniačky? Doba sa však mení a je fajn si uvedomiť, že pravidelné kupovanie lacného oblečenia je dlhodobo neudržateľné. Vyskladajte si šatník s kúskami od slovenských módnych značiek, ktorú sú chic, štýlové, nádherne prepracované a navyše namiesto znečisťovania prírody, vďaka nim človek podporí niečo lokálne.

Cord decker - nádherné a eko friendly

Za značkou Cord Decker stojí sympatická a veľmi talentovaná Petra Schultzová. Jej tvorba reflektuje potreby súčasnej modernej ženy. V kolekciách kombinuje ženskú eleganciu s hravosťou. Spája prvky umenia a kultúry do nositeľnej, vekovo neohraničenej módy. Jej modely vynikajú najmä kvalitnými materiálmi, minimalizmom, čistými líniami a jedinečným a nezameniteľným designom. Veľmi si dáva záležať na samotných látkach, ktoré používa. Ak milujete jednoduchosť a zemité odtiene, toto je skvelá voľba jarného do šatníka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa CORD DECKER (@corddecker),

Mohlo by vás zaujímať: Podčiarknite svoju ženskosť v nohavicovom kostýme: Držte sa týchto kľúčových prvkov, vďaka ktorým v práci zabodujete

Nehera - luxusné a nadčasové

Nehera je synonymom luxusu s globálnymi ambíciami. Ak chcete svoj šatník obohatiť o niečo naozaj nadčasové a luxusné, Nehera je určite to pravé. Tieto designové kúsky sa dostali vďaka manželom Zdútovcom do celého sveta. Práve oni ešte v roku 2014 pomohli tejto lokálnej fashion značke, dostať sa opäť do povedomia. Svoje kúsky vyrábajú výlučne z kvalitných materiálov, z bio bavlny a iných prírodných látok. Všetky veci sa šijú na Slovensku, bez výnimky. Na tom sa samozrejme odráža aj cena. Ale práve slow fashion je založené na kvalite a nie kvantite.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NEHERA (@neheraofficial),

Novesta - pohodlné a štýlové

Tušili ste, že samotná história tejto značky siaha až do 30. rokov minulého storočia? Presne do továrne Jána Antonína Baťu, v Partizánskom. Založená je na láske k remeslu, tradícii, a udržiava si nezameniteľný retro štýl. Ide o jednu z najekologickejších značiek u nás vôbec. Základ ich materiálov tvorí ľan a prírodný kaučuk. Tenisky sa vyrábajú kombináciou strojovej a ručnej práce a sú naozaj veľmi chic. Navyše je skvelé, že sa hodia takmer ku všetkému. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Novesta (@novesta),

Hellenski - na výnimočné momenty

Nevestám plní sny o dokonalých svadobných šatách, ženy premieňa na kráľovné, no bezproblémov vám ušije aj elegantné sako, sexi župan, či štýlové plavky. Júlia Malinovská, ktorá stojí za značkou Hellenski, si necháva záležať na tom, aby jej kúsky boli nielen krásne, ale aj naozaj nadčasové. Tomu podriaďuje aj výber samotných látok, ktoré berie z malého talianskeho mestečka, kde je výroba látok ozajstnou tradíciou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa HELLENSKI (@hellenski_official),

KaiKai - pre malých aj veľkých

Naša lokálna produkcia nezabúda ani na najmenších. Kai Kai je charakteristický kvalitou, striedmosťou a precíznosťou. Stoja za ním dve maminy, Michaela a Mirka. Samé túžili po tom, obliekať svoje deti štýlovo, no zároveň do zdravotne nezávadných a šetrných materiálov. V ich kolekciách nájdete aj skvelé “match” kúsky, takže sa so svojimi najmenšími môžete aj zladiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Janková (@jankovajanat),

Mohlo by vás zaujímať: Harley Quinn alebo Margot Robbie: Kto je skutočnou hollywoodskou ikonou?

Základ kapsulového šatníka

Ide o to zaobstarať si pár kúskov ako základ. Mali by byť také, ktoré sa ľahko kombinujú, sú univerzálne, nepodliehajú premenlivým módnym trendom, pristanú vám a vyjadrujú váš osobný štýl. Záačiatky kapsulového šatníka siahajú už do sedemdesiatych rokov, kedy v Londýne vznikol prvý butik ponúkajúci iba základné oblečenie. Návrhárka Dona Karan, na margo toho, v polovici osemdesiatych rokov predstavila kolekciu pre pracujúce ženy pozostávajúcu len zo siedmich základných kúskov.

Toto by mal obsahovať:

 • Biele tričko
 • Tielko
 • Biela košeľa
 • Blazer
 • Mikina
 • Kožená bunda
 • Rolák
 • Pulóver
 • Klasické jeansy
 • Šortky
 • Čierne nohavice
 • Elegantná sukňa
 • Malé čierne
 • Tenisky
 • Nadčasová kabelka

- Najčítanejšie -