Presunúť na hlavný obsah

Švihadlové tréningy na doma: Pri týchto zapájate všetky svaly a schudnete naozaj rýchlo

Fitness

Ak v tomto období chcete zhodiť, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov, ako na to. Skúste zobrať švihadlo, vyjdite na terasu a skúste cviky, ktoré sú naozaj účinné!

Švihadlové tréningy patria nielen medzi mimoriadne účinné, ale na realizáciu sú naozaj aj jednoduché. Trénovať so švihadlom môžete totiž skutočne kdekoľvek a kedykoľvek. Treba len začať. 

Pozrite si tiež: Robila som 100 drepov denne celý mesiac, no žiadny efekt to neprinieslo: Urobila som jednu zásadnú chybu

Výhody skákania na švihadle

  • posilňujete svaly aj šľachy v hornej aj dolnej polovici tela
  • menej zaťažujete kĺby ako napríklad pri behu
  • ide o aktivitu, ktorú môžete robiť aj doma a za každého počasia
  • spálite veľké množstvo kalórií za pomerne krátky čas
  • pomáha zlepšiť vytrvalosť, rovnováhu, koordináciu a obratnosť

10-minútový tréning

Po krátkom zahriatí si zatočte švihadlom v jednej ruke a potom v druhej. Ide najmä o to, aby ste si zvykli na to, aké je švihadlo ťažké. Skáčte cez švihadlo 30 sekúnd a ďalších 30 sekúnd skáčte mimo švihadla. Takto pokračujte 10 minút s tým, že budete predlžovať dobu skákania cez švihadlo z 30 sekúnd až na jednu minútu.

Mohlo by vás zaujímať: Osvojte si tipy na tvarovanie postavy podľa Kendall Jenner: Tieto veci treba mať v malíčku

30-minútový tréning

Začnite skákať v normálnom tempe, pričom postupne zvyšujte svoj výkon na maximum. V najvyššom tempe zotrvajte 30 sekúnd a následne na 30 sekúnd znovu spomaľte na úplné minimum. V ňom vydržte opäť 30 sekúnd. Potom zase prejdite do maximálneho tempa. Po 30 minútach nezaudnite na statický strečing.

Preskoky cez švihadlo

Švihalo položte na zem. Nohy dajte spolu. Potom urobte 40 preskokov do strán cez švihadlo v štyroch sériách po sebe. Nakoniec pridajte preskoky na jednej nohe v dvoch sériách po 10 preskokov každou nohou zvlášť.

- Najčítanejšie -