Presunúť na hlavný obsah

Chemickú kozmetiku nahradila prírodnou: Dnes má Saša vlastný obchod, ktorý Slovenky milujú

Kariéra

Vždy sa rada prechádzala medzi regálmi s kozmetikou, obzvlášť v zahraničí. Páčili sa jej tie rôznorodé fľaštičky, kelímky a krabičky. No napokon veľmi prirodzene prešla od chemickej kozmetiky k tej prírodnej. Takej, ktorá má aj pridanú hodnotu. A jej čaro aj vďaka Saši objavuje čoraž viac ľudí. A dokonca na tieto produkty nedajú dopustiť aj známe Slovenky.

Kto stojí za Anemone? 

Anemone to som v podstate ja s mojím partnerom. Adam je podpora v oblasti grafiky a technických vecí súvisiacich s eshopom. A ja zabezpečujem všetko ostatné. Sme vlastne malá rodinná firmička.

Čo ťa priviedlo prírodnej kozmetike? Prečo je to tá lepšia cesta?

Ani neviem presne povedať, ako som sa k nej dostala. Nejak prirodzene sa dostala do môjho života. Vždy som sa rada prechádzala medzi regálmi s kozmetikou, obzvlášť v zahraničí. Páčili sa mi tie rôznorodé fľaštičky, kelímky a krabičky. Tak som aj postupne objavila prírodnú kozmetiku. A zistila, že existuje obrovské množstvo značiek, ktoré nepoznám, ale páčia sa mi. Prišli prvé balzamy na pery, oleje či maslá. To je taký ten základ, s ktorým začne asi väčšina ľudí.

Postupne som objavila značky, ktorých sortiment zahŕňa aj komplikovanejšie a sofistikovanejšie produkty. Keď sa začnete o prírodnú kozmetiku zaujímať, zistíte, že je to vlastne celý paralelný kozmetický svet, ktorý postupne prispieva k tomu, že aj konvenčné kozmetické značky začínajú viac dbať na zloženie svojich produktov a pôvod ingrediencií. Zákazníci začali byť náročnejší a tiež začali svojim správaním tlačiť na lepšie zloženie a kvalitu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa anemone (@anemone_beautystore),

Prečítajte si: Krížový tréning sa stáva novodobým fenoménom v boji s kilami navyše: V čom spočíva jeho výnimočnosť?

Dokáže riešiť z dlhodobého hľadiska rôzne problémy s pleťou práve náhrada chemickej kozmetiky za prírodnú? 

Možno to bude znieť paradoxne od človeka, ktorý má obchod s prírodnou kozmetikou, ale podľa mňa je to veľmi individuálne. Tak ako nie každému sedí konvenčná kozmetika, tak sú ľudia, ktorým jednoducho nevyhovuje práve tá prírodná. Nemám rada ani jeden z extrémov. Treba si nájsť to svoje a to používať. Prírodná kozmetika tiež môže mať rôznu kvalitu a efektivitu. Nie všetko, čo je označené ako prírodné musí aj fungovať a byť prírodné.

Pokiaľ však za značkou stoja prvotriedne ingrediencie, správne naformulované zloženie, moderné prístupy, tak áno, je to plnohodnotná alternatíva ku konvenčnej kozmetike. Na druhej strane, nie všetko je o kozmetike. Mnohé problémy s pleťou súvisia s našou životosprávou, čo jeme, čo si dávame do tela. Na to sa podľa mňa často zabúda. Poznám niekoľko ľudí, ktorí mali dlhoročné problémy s pleťou, vyskúšali všetko možné a až zmena ich stravovacích návykov im pomohla dostať pleť do normálu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa anemone (@anemone_beautystore),

 

V čom je prírodná kozmetika iná? 

Väčšina značiek prírodnej kozmetiky sú značky menšie, častokrát rodinné. Majú tak väčšiu kontrolu nad celým výrobným procesom a dávajú si na ňom záležať. Od pôvodu surovín, ich udržateľnosti, férového ohodnotenia ich producentov, materiálov použitých v baleniach produktov, až po proces výroby.

Pre mňa prírodná kozmetika nie je len o prírodných zložkách. Ale práve aj o tomto rozmere. Sú za ňou konkrétni ľudia, ktorí budujú svoju značku a robia to s láskou a vášňou. Presne takéto sú aj značky v našej ponuke. Sama si viem predstaviť, koľko práce za tým musí byť, keďže tiež mám svoj malý biznis. Páči sa mi, že sa v podstate navzájom podporujeme a prinášame medzi ľudí niečo nové.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa anemone (@anemone_beautystore),

Neprehliadnnite: VIDEO: Účinné cviky spevnia brucho a predĺžia vám nohy: Dotiahnite vašu postavu k dokonalosti

Ako je to s dekoratívnou kozmetikou v tejto oblasti? Vezmime si napr. make - upy, púdre. Majú rovnakú kryciu schopnosť? 

Dekoratívka je v porovnaní so skincare určite niekoľko krokov pozadu. Nemyslím v techológiach výroby, ale v rozmanitosti ponuky. Značiek s kvalitnou prírodnou dekoratívnou kozmetikou je neporovnateľne menej. Na druhej strane už existuje niekoľko takých, ktorých funkčnosť, pigmentácia, či krycie schopnosti ich make-upov sú úplne porovnateľné s klasickou dekoratívkou.

Jednou z nich je aj švédska Manasi 7, ktorú máme na eshope my. Napríklad spomínané make-upy majú skvelú kryciu schopnosť. Mnohé zákazníčky, keď mali možnosť si ich vyskúšať naživo, boli až prekvapené, ako dobre kryjú. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa anemone (@anemone_beautystore),

Ktoré produkty sú tvojou srdcovkou a prečo?

Od úplného začiatku som veľkým fanúšikom českej značky Onest. V čase, keď Onest vznikol, bol niekde úplne inde ako väčšina lokálnych značiek. Kvalitou, typom produktov, aj celkovou vizuálnou komunikáciou. Stálicou je britský Evolve. Od Evolve doma používame snáď všetky produkty. Tiež mám veľmi rada spomínanú Manasi 7.

A momentálne som objavila francúzsku probiotickú značku Gallinée, ktorú som priniesla aj k nám. Ich telové mlieko mi výrazne pomáha v chladnom a suchom počasí. V zime ma totiž trápi suchá pokožka, ktorá ak s ňou nič nerobím svrbí. Práve toto telové mlieko ju veľmi rýchlo upokojí. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus