Presunúť na hlavný obsah

Letné butiky módneho domu CHANEL: Takto to vyzerá, keď sa spojí móda s krásou letovísk

Cestovanie

Francúzsky dom CHANEL každoročne otvára brány do svojich letných sídiel. Nahliadnite spolu s nami, ako to vyzerá v slnečnom Saint-Tropez, na Capri či v tureckom Bodrume.

Mestský dom s desaťročnou tradíciou v slnečnom Saint-Tropez

Saint-Tropez by ste aspoň raz za život mali navštíviť. Malebné mestečko ukrýva okrem známych filmových lokácií uprostred centra mesta aj letný butik La Mistralée. Desaťročná tradícia módneho domu CHANEL láka svojou architektúrou i záhradou, zatienenou palmami, ktoré sa okolo tohto mestského domu nachádzajú. Plavecký bazén a kreslá vytvárajú príjemnú a pohodovú atmosféru.

Exkluzívny a každoročne obnovený dekor je pozvaním do sveta módneho domu, jeho kódexov a inšpirácií. Hneď pri vstupe do butiku nájdete výber koženého tovaru, okuliarov, parfumov a kozmetiky. Hneď na druhej strane vchodu nájdete veľký salón v žiarivej letnej atmosfére so siluetami a doplnkami z kolekcie Paris – 31 rue Cambon 2019/20 Métiers d'art. Steny butiku dotvárajú oranžovo-ružové tapety. Uprostred tejto miestnosti sa nachádzajú zlaté kusy z kolekcie. Zdôrazňujú myšlienku pohybu a ľahkosť výtvorov kreatívnej riaditeľky CHANEL Virginie Viard. 

Sklenený konferenčný stolík na čajníku evokuje ten, ktorý sa nachádza v byte Gabrielle Chanel. Topánky, tašky a drobný kožený tovar sa nachádza na poličkách pozdĺž stien. 
Sklenené púzdra zobrazujú klenoty a hodinky, vrátane zbierok COCO CRUSH a najnovších výtvorov z kolekcií J12, Première a BOY FRIEND.

Sezónny butik CHANEL v Saint-Tropez bude otvorený do 25. októbra 2020. 

Prečítajte si tiež: Tejto dvojici cestovky sponzorujú dovolenky: V čom spočíva trik ich fotografie, za ktorú im platia niekoľko tisíc?

Srdce čarovného ostrova Capri

Pár krokov od malebnej ulice Camerelle v srdci čarovného ostrova Capri sa nachádza sezónny butik CHANEL, ktorý vás po vstupe ihneď pohltí terakotovým odtieňom kamennej terasy. Zvýrazňuje ju kombinácia stredomorského lístia a kvetov popínavých rastlín. 

Vnútro butiku tvorí estetický dekor, ktorý v sebe zachováva kód módneho domu CHANEL. Prirodzené svetlo tu oplýva efektami umocnenými reflexnými zrkadlovými stenami doplnenými jemnými a ženskými farbami palety, ktoré sa zvonku odrážajú a vytvárajú príjemný kontrast oproti travertínovému kameňu. Vašu pozornosť určite zaujme impozantné stropné svietidlo, ktorej štýl evokuje symbolické schodisko 31. ulice Cambon v Paríži. 
Môžete tu objaviť kolekciu Ready-to Wear jar/leto 2020, ako aj kolekciu Paris-31 rue Cambon Métiers d’art, Coco Beach de CHANEl, ktorá je exkluzívne vo vybraných butikoch po celom svete, vrátane tohto na Capri. Butik má tiež výber hodiniek Première, the BOY·FRIEND a ikonických J12, ktorou oslavuje 20. výročie. 

Sezónny butik CHANEL  na Capri bude otvorený do 11. októbra 2020. 

Mohlo by vás zaujímať: Vydajte sa na cestu okolo Stredozemného mora: Nová kolekcia Chanel Cruise 2020/2021 Balade en Méditerranée

Bodrum

V prímorskom stredisku Bodrum sa v luxusnej záhrade hotela Mandarin Oriental rozpína ďalší skvost v podobe sezónneho butiku CHANEL. Tento butik sa vyznačuje čistými architektonickými líniami z miestneho travertínového kameňa, dreva a skla – minerálnych tónov a surových elementov, ktoré vynikajú v okolitej prírode. Hlboké okenné rámy a široká sklenená fasáda či transparentnosť, vďaka ktorej preniká tok vonkajšieho a vnútorného prirodzeného svetla, pričom v dohľade je vždy obloha a more. Dvojité dvere sa z jednej strany otvárajú na balkón a z druhej strany na terasu s bohatými pohovkami a výhľadom na bazén. CHANEL identitu  tu ihneď rozpoznáte na základe farebnej palety – ostrá biela a akcenty výraznej čiernej zmäkčenej béžovou, naznačujúc piesok a slnko. 

Hneď po vstupe môžete objaviť hravé, športové looky ikonickej kolekcie Coco Beach de CHANEL, ideálnej na slnečné letné dni, ktorá je dostupná len málokde po celom svete.  
Kolekcia je umiestnená hneď vedľa sofistikovaných štýlov kolekcie Métiers d'art 2019/20, ktorá vzdáva hold nadčasovej elegancii domu a mladistvým ženským lookom z éterickej kolekcie Ready-to-Wear jar/leto 2020. Na drevených schodoch sú kabelky a doplnky a po prvýkrát tu nájdete široký sortiment slnečných okuliarov. 

Sezónny butik CHANEL v prímorskom tureckom stredisku Bodrum bude otvorený do 31. augusta 2020. 

- Najčítanejšie -