Presunúť na hlavný obsah

Daniela Peštová oslavuje 50-tku, no vyzerá o polovicu mladšie: Veď porovnajte si tieto foto

Zahraničné celebrity

Česká supermodelka Daniela Peštová sa drží na vrchole modelingu už niekoľko dekád. Pri pohľade na zábery z 90. rokov však vyzerá stále rovnako krásne, veď posúďte sami.

Objavili ju tesne predtým, ako chcela ísť na vysokú školu a odvtedy mladá kráska z Česko-Slovenska dobýjala svet. Získať totiž prvú zákazku rovno v mekke módy, akou je Paríž, je snom mnohých mladých dievčat. Daniela však v tom čase ešte ani netušila, čo všetko ju čaká. Každá vlna modelingu má svoje charakteristické črty, v tú dobu to boli práve dovtedy nepoznané a veľmi pekné Slovenky, Češky, Poľky, Rusky a celkovo dievčatá z tzv. východného bloku.

Čítajte viac v rozhovore: Daniela Peštová: Bola som rada, že môžem vycestovať z Československa, nepotrebovala som byť v klube vyvolených

V Česko-Slovensku dovtedy modeling „neexistoval“

Jedna z najúspešnejších supermodeliek Daniela Peštová je však stále nohami pri zemi a to aj napriek tomu, že je dodnes veľmi žiadaná. Na svojom tele a vzhľade pracuje denne, zároveň však starne s gráciou a nepotrebuje si pomáhať vylepšeniami, ktoré zmenia identitu človeka. Práve profesionálny prístup ju v kombinácii s jej povahou dostal za tie roky tam, kde by chceli byť jej kolegyne z modelingovej brandže a je pre mnohé vzorom. 
Sama si pritom prešla niekoľkými vlnami trendov v modelingu a zatiaľ čo na začiatku po otvorení hraníc ani netušila, čo sa deje „vonku“, dnes je modeling do veľkej miery prepojený so sociálnymi sieťami a maximálnym súkromím modelky.

„To je na tom práve to zvláštne. Modeling ako taký vtedy v mojich začiatkoch v Česko-Slovensku neexistoval, takže som absolútne nemala poňatia, do čoho idem a čo mám očakávať. Jednoducho som si uvedomovala, že pokiaľ chcem niečo iné, ako ponúkala komunistická šeď, mám jedinečnú príležitosť, ktorá sa nemusí opakovať, a tak som do toho išla bez akýchkoľvek predstáv alebo očakávaní,“ prezradila v minulosti pre Feminity. 

Rôzne fotografie, ale stále tá istá Daniela

Modeling sa za tie roky veľmi zmenil – od klasickej fotografie, cez digitálnu fotografiu až po éru sociálnych médií. Napriek tomu sa v mnohých prestížnych magazínoch a kampaniach vracajú ku klasickej fotografii na film, ktorá vnesie do výsledku nenapodobiteľné čaro. „Vybrala sa póza, cvaklo sa to a potom sa na to všetci vrhli, aby sa pozreli, čo je potrebné zmeniť. Dnes sa všetci vrhnú k monitoru. To už nemá to svoje kúzlo. Polaroidy boli super!“ zaspomínala si Daniela, ktorej začiatky v modelingu boli práve úzko späté s klasickou fotografiou ako remeslom:

„Ja osobne mám fotografie z tejto éry rada. Sú dynamické, veľmi ženské, bez prehnanej retuše a napriek tomu dokonalé. V tom čase sa fotografie nerobili ako dnes, ako na bežiacom páse. Každá fotografia, aj tá pre najobyčajnejší katalóg, sa musela dobre nasvietiť, make-up, vlasy, oblečenie museli byť perfektné. Žiadna post produkcia, malo to svoje kúzlo.“ 

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Deň so supermodelkou Danielou Peštovou: Takto vyzerala pred desiatkami rokov, no stále nemá konkurenciu

Polaroidy majú v sebe niečo jedinečné, ale bez jedinečnosti modelky by sa to nezaobišlo. Rovnako ako vtedy, aj dnes je dôležité, aby modelka nebola len akýmsi plátnom, ale aj osobnosťou. Tá sa formuje postupne a možno práve preto je aj dnes Daniela taká žiadaná. V každej etape, v každom veku totiž mala čaro svojej osobnosti a hoci sa techniky fotografie a trendy v modelingu menia, ona sama vyzerá rovnako príťažlivo ako vtedy.

- Najčítanejšie -