Presunúť na hlavný obsah

Pripravte sa na Vianoce v predstihu: Čo darovať vášmu milovanému, mame, svokre a čím zabodujete u ženy svojho života?

Zábava

Ak chcete potešiť na sviatky svojich blízkych nejakým pekným darčekom, je dobré sa tak trochu poistiť a nenechávať výber na poslednú chvíľu. Nechajte sa inšpirovať našim výberom, ktorý je nielen nádherný, ale aj veľmi osobný.

Pre ženu vášho života

Ak neviete, čo darovať svojej milovanej, máme pre vás niekoľko tipov, ktorými určite zabodujete. My ženy milujeme všetko, čo je robené ručne, s láskou a personalizované. Hádam všetky. A tieto náhrdelníky sú absolútne dokonalé. Vyrábané sú s láskou, precíznosťou, rešpektom a pokorou, mladou českou dizajnérkou, Annou Kristynou Sion. Môžete si ich upraviť presne podľa seba.

Zvoľte začiatočné písmená z mien vašich detí, zhmotnite spomienky formou symbolu, ktorý vám niečo pripomína. Popustite uzdu fantázii, alebo si nechajte poradiť. Dozdobiť ich viete vzácnymi kameňmi, či diamantom. Je to len na vás. To čo je však isté, že oči vašej drahej pod stromčekom zažiaria. 

Náhrdelník, ktorý je unikátny, výnimočný a stane sa v rodine generačným šperkom. Centrálny mesačný kameň, ktorý bol symbolom sily a energie, pre mnohé generácie pred nami, dotvorený drahokamami a diamantami je hotovým pokladom. Neexistuje žiaden rovnaký, takže to, že žena vášho srdca bude mať absolútny originál, rozhodne tomuto darčeku pridáva na originalite a atraktivite. 

Pre mamu

Ak patrí vaša mama medzi milovníčky sviečok, týmto výberom určite trafíte do čierneho. Sviečka Matter & Home je ručne vyrábaná a má aj spirituálny význam. Je na nej zobrazený hinduistický boh túžby. Prevonoňaná jemnou zmesou jazmínu, Ylang Ylang a éterických olejov, navodí harmonickú atmosféru, kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa. Je posypaná lupienkami ruží ako pocta Venuši, rímskej bohyni lásky. Táto značka vytvára každý kúsok so zámerom, aby ste spálili všetko zlé a podporili lásku a fungujúce vzťahy. Trošku mystické, no podľa nás úplne nádherná myšlienka. Na Slovensku ju nájdete jedine v rozprávkovom dizajnovom obchodíku Diagram. 

Topánky sú pre nás ženy, samostatnou kapitolou. A ak vaša mamina doteraz nemá kvalitné lodičky, v ktorých si bude pripadať ako v papučkách, je načase to zmeniť. Slovenská značka Cathrine Mulier, robí tie najkvalitnejšie, najpohodlnejšie a lodičky, ktoré sú svetovým unikátom.

Katarína Sásiková sa rozhodla opustiť teplé miesto v privátnom bankovníctve a vrhla sa do svojej vášne. Navrhovania topánok. Takmer rok so špičkovými odborníkmi vytvárali len samotné vankúšiky, ktoré podporujú stabilitu nohy. Tieto lodičky sú minimalistické, pohodlné, udržateľné a slovenské. A viete čo? Nosí ich aj naša prezidentka. 

Pre svokru

Áno, vybrať darček pre svokru môže byť taká malá - veľká výzva. No týmto si ju získate na plnej čiare. Bez preháňania. A nielen ju, ale aj všetkých členov rodiny. Táto vianočná ozdoba z dielne Greg and Rich sa stane rodinným striebrom. Má totiž krásnu moc - uchovávať spomienky. Každý máme z detstva v tej najhlbšej pamäťovej stope tú svoju, ktorá sa jagala na stromčeku a zosobňovala kúzlo Vianoc.

Hviezda nemusí byť len čisto predvianočná záležitosť, v Škandinávii sa zvyknú dizajnové značkové vianočné ozdoby dávať aj ako svadobný dar. Tradične potom pripomína v čase adventu deň, kedy sa stali rodinou. Nádhera a navyše, čarovná!

Sviečkami podľa nás nikdy neurobíte krok vedľa. Mladá začínajúca značka SO.SLOW má vo svojom portfóliu odlievané VEGAN sójové sviečky s praskajúcim knotom. Takže, keď si ju človek zapáli, bude si pripadať ako pri praskajúcom dreve z krbu.

Vône používané v SO.SLOW sú z Francúzska, z mesta Grasse, ktoré je svetovým centrom parfumérii u niekoľko storočí. Priamo tam sa zakladateľka značky Kristína Mikulajová učila základy, ako vône miešať, históriu a ako sa vyrábajú vône dnes. V tejto oblasti spolupracuje s najlepšími firmami vo svojom odbore. Na vytvorenie krásnej vianočnej atmosféry ako stvorené. 

Pre partnera, snúbenca, či manžela

Kvalitné manžetové gombíky, by mal mať každý jeden muž. Tieto sú jedinečné svojho druhu. Sú nadčasové, vyrobené zo striebra, s možnosťou osobnej personalizácie. Pokiaľ hľadáte darček pre milovaného k Vianociam, chcete mu venovať trvácny a symbolický darček - tak toto je tou správnou voľbou. Ako všetky šperky Greg & Rich aj gombíky sú dizajnované tak, aby sa mohli v rodine dediť a aby boli vhodné na každú výnimočnú príležitosť.

Symbolika práve v období Vianoc, získava akúsi špeciálnu silu. A tento darček je presne taký. Náramok so vzácnym turmalínom je nielen štýlovou záležitosťou, ale svojho nositeľa má aj ochrániť. Eliminuje negatívnu energiu, dodáva silu a odvahu. Turmalín vždy pôsobí v prospech toho, kto ho nosí. Minimalistický dizajn rozhodne muži ocenia. 

- Najčítanejšie -