Presunúť na hlavný obsah

Daniela Peštová hviezdi v kampani Victoria's Secret: Ako získala job, o ktorom sníva nejedna mladšia kolegyňa?

Zahraničné celebrity

Topmodelka a minuloročná predsedkyňa poroty prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR a ČR Daniela Peštová v novej vianočnej kampani Victoria's Secret dokazuje, že modeling nepozná hranice.

Daniela Peštová patrí medzi topmodelky z generácie 90. rokov, ktoré zaujali svet v tom čase netypickou slovanskou krásou a vyžarovaním. Na začiatku svojej kariéry odišla žiť do Paríža a neskôr do New Yorku, ktoré sú v modelingu epicentrom lukratívnych zákaziek. 

Práve v Amerike sa zrodila jedna z najprestížnejších značiek spodnej bielizne Victoria's Secret. Byť jedným z povestných anjelikov je snom nejednej modelky a práve Daniela sa ním stala.

Čítajte tiež: Schwarzkopf Elite Model Look 2020 pozná svojich víťazov: Predstavujeme vám nové tváre modelingu!

Odvtedy si ju svetoznáma značka zamilovala a Daniela sa objavovala v ich kampaniach pravidelne. Napriek tomu, že česká supermodelka nedávno oslávila päťdesiatku, opäť získala job, o ktorom sníva nejedna mladá modelka. Potvrdila tým fakt, že modeling nepozná hranice a je tiež o osobnosti, vyžarovaní a čo je dôležité neopomenúť je profesionalita. Práve posledná z vlastností robí modelku topmodelkou a Daniela ňou za tie roky rozhodne je. Dokonca nám vysvetlila, ako to s tou mladosťou v dnešnom modelingu je. Tlak zo strany spoločnosti totiž mení pravidlá hry v modelingovom biznise. 

„Pre Victoria's Secret som vianočnú kampaň fotila už niekoľkýkrát. Výnimočné na tom však bolo to, že tento rok po prvýkrát po veľmi dlhej dobe a len pár dní pred svojou 50-tkou. Keď sme sa pred rokmi lúčili, nepočítala som s tým, že by som sa k foteniu pre túto značku niekedy vrátila. Lenže oni ma oslovili na spoluprácu. Samozrejme ma to potešilo, ale zároveň som bola dosť nervózna. Kampaň sa stretla s pozitívnym ohlasom a tentokrát ma Victoria's Secret oslovili s ponukou fotiť ich novú vianočnú kampaň. Tie sú vždy v ich podaní veľkolepé, na produkcii sa podieľa skutočne početný tím ľudí, vždy je to nejaká super extra lokácia. Aj keď tento rok bola lokácia luxusná, kvôli Covidu bolo fotenie predsa len iné. Žiadne skupinové fotky, všetci okrem modeliek v rúškach, zdravotník, ktorý všetkým meral teplotu a kontroloval, že sa dodržiavajú všetky bezpečnostné pravidlá na mieste... ale aj tak som si fotenie veľmi užila a fotky sú krásne, plné sviatočnej atmosféry a optimizmu. Veľmi sa mi páčia a dúfam, že sa budú páčiť aj ostatným.“

Tlak zo strany spoločnosti mení pravidlá hry

Niektoré veci sa menia, iné zostávajú. Nás zaujímalo, ako Daniela vnímala prácu pre prestížnu značku spodnej bielizne po rokoch a čo všetko sa od čias, keď pre nich pracovala pred rokmi zmenilo. O tom, že každá doba má svoje „hrdinky“ a múzy, niet pochýb. Tlak spoločnosti posunul aj éru modelingu niekam ďalej a dnes sa medzi modelkami a modelmi objavuje dopyt po jedinečnosti a diverzite., čo potvrdila svojimi slovami aj samotná Daniela„Niečo je úplne rovnaké a niektoré veci, naopak, úplne iné. Tak ako vždy je pri fotení príjemná atmosféra a 100% profesionalita. Len už tam nie je nikto z toho pôvodného tímu. Nepoznám tam vôbec nikoho, celé sa to vymenilo, nová krv. Vymenili sa aj modelky. Victoria's Secret bola vždy o krok dopredu, v ich kampaniach a prehliadkach boli zastúpené vždy ženy všetkých farieb pleti, etnického pôvodu. Poslednú dobu sa však ozývali námietky, že by mali používať aj iné než ultra mladé a ultra štíhle modelky.

Som rada, že Victoria's Secret svojich zákazníkov vypočula a okrem mňa a Heleny sú súčasťou tejto kampane aj modelky plnoštíhle alebo trans. Povedala by som, že to je asi tá najväčšia zmena. Inkluzivita je dôležitá téma dnešnej spoločnosti a ja som rada, že to tak je.“

Must-have kúsok z tohtoročnej vianočnej kampane Victoria's Secret

Nás v redakcii zaujímalo, čo z tohtoročnej vianočnej kolekcie považuje supermodelka ako je Daniela Peštová za tzv. must-have kúsok. „Saténové pyžamo s kvetinovou potlačou a potom ešte body s kamienkami. Nikdy by som nepovedala, že to bude môj must-have kúsok, ale musím uznať, že je nielen sexi, ale aj nečakane pohodlný. A službu urobí nielen v spálni, ale dá sa nosiť aj pod sako, keď idete na rande :),“ dodala na záver a možno práve aj vás inšpirovala skvelým tipom na vianočný darček.

Neprehliadnite: Schwarzkopf Elite Model Look 2020 pozná svojich víťazov: Predstavujeme vám nové tváre modelingu!

VIDEO: Daniela Peštová vo vianočnej kampani Victoria's Secret Holiday 2020 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe