Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Moja najlepšia kamarátka sa do mňa zamilovala

Partnerské vzťahy

S najlepšou kamarátkou sme si zvykli vravieť, ako veľmi nám na sebe záleží a že sa ľúbime. Ani vo sne by mi však nenapadalo, že to myslí v tom prvotnom význame slova.

So Simonou som sa poznala už dlhé roky. Skutočnými priateľkami sme však začali byť až posledné obdobie. Zo začiatku nás spojili typické oslavy so spoločnými priateľmi, neskôr sme sa začali zdôverovať jedna druhej s najväčšími tajomstvami, ale aj bežnými hlúposťami, ktoré sa mi cez deň stali. Klasické priateľstvo, možno na prvý pohľad také to gýčové, ako vidíte v ženských seriáloch. Nerozlučné kamarátky, ktoré nemôže rozdeliť nikto a nič. Teda, aspoň tak som si to myslela. 

Prečítajte si: Ako sa prichádza o ilúzie: Zamilovala som sa do švagra

Priznanie

Na deň, kedy sa mi Simona zdôverila s najväčším tajomstvom, si pamätám do dnešného dňa úplne presne. Sedeli sme v poloprázdnej kaviarni a ja som jej práve rozprávala o svojom novom objave. Ona však bola nezvyčajne ticho a vyzerala, akoby ju niečo trápilo. Nemýlila som sa. „Teším sa veľmi. Vieš, musím ti však niečo povedať,'' začala a ja som mierne ostala v šoku. „Hovorí sa to veľmi ťažko, no musím to zo seba dostať von. Veľmi sa z toho teším, nechcem to však zakríknuť,'' rozprávala ďalej, zatiaľ čo mne v hlave bežalo mnoho možných scénarov. Stretla niekoho, s kým sa už stihla zasnúbiť? Je to niekto známy? Alebo sa opäť dala dokopy so svojím expriateľom? „Mám novú známosť a som zaľúbená,'' vysukala zo seba to, čo som už tušila. „Čože? A ja nič neviem! No hovor všetko meno, ukazuj fotku, chcem vedieť všetko!'' potešila som sa a trochu nechápavo na ňu pozerala. Prečo mi to nepovedala skôr? O pár sekúnd som to však pochopila. „Volá sa Iveta a je skvelá,'' dostala zo seba a pozrela na mňa azda najviac zahanbeným pohľadom, aký som u nej kedysi videla. „To je perfektné! Vau! Teším sa, no ukazuj fotku,'' odpovedala som skôr, než som stihla túto informáciu vôbec spracovať. Moja najlepšia kamarátka má priateľku. Moja najlepšia kamarátka, z ktorej som si robila žarty na margo toho, že chlapov strieda ako ponožky. Simona. Simona je opačne orientovaná. 

Samozrejme na mojom postoji k nej sa nič nezmenilo. Šok opadol po niekoľkých dňoch a ja som na Simone nebadala žiadnu zmenu až na to, že je skutočne šťastná a zamilovaná. Vtedy som však netušila, že sa naše priateľstvo prudko zmení. 

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Svoju najlepšiu priateľku som nachytala v posteli s mojím partnerom

Rozchod a hádka 

Po tom, ako sa Simona rozišla s Ivetou, následovalo ťažké obdobie. Ako najlepšia kamarátka som však stála pri nej a podporovala som ju tak, ako som vedela. Keď mi zazvonila na zvonček s fľašou vína v ruke. Pripili sme si a ona sa spočiatku sťažovala na samotu a na to, aké je ťažké byť inak orientovaná. Začala som sa cítiť mierne nekomfortne. Ani neviem ako, nahla sa ku mne s tým, že ma ide pobozkať. „Simona, prrr,'' zastavila som ju nahnevane. „Ty to tak azda necítiš?'' opýtala sa ma a ja som okamžite zaprela, že nie. „V tom prípade ti musím niečo povedať. Už niekoľko týždňov na teba myslím viac ako na priateľku. Viem, že to môže byť pre teba šok, no skús to so mnou. Ja som do teba tak šialene zamilovaná, že byť v tvojej prítomnosti a nesmieť sa ťa dotýkať, bozkávať jednoducho nezvládnem. Vyber si... ja s tebou však len kamarátka byť nemôžem,'' povedala mi a tým naše celé stretnutie a vlastne aj priateľstvo ukončila. Aj keď mi ako človek chýba, rešpektujem to, že odo mňa jednoducho musela odísť. Ja som to tak totiž necítila. Hoc sa do dnešného dňa nebavíme, dúfam, že je šťastná...

- Najčítanejšie -