Presunúť na hlavný obsah

Ako sa prichádza o ilúzie: Zamilovala som sa do švagra

Partnerské vzťahy

Niekedy si život pre nás pripraví cestu, o akej sa nám ani nesnívalo. A hoci to na začiatku môže vyzerať naozaj zle, každý sa môže dočkať happyendu. Len to chce čas a občas aj iný uhol pohľadu.

Viete ako sa to hovorí: ”Srdcu nerozkážeš.” A občas veru dokáže byť láska veľmi komplikovaná. Najmä, keď ju v začiatkoch vášho vzťahu všetci odsudzujú na zánik. Lenka o tom vie svoje. Potom čo sa zamilovala do manžela svojej sestry, to takmer nikto to nedokázal pochopiť. 

Sama som to najskôr nedokázala prijať

Lenkina sestra Helena bola akčná, plná životného espritu a skutočne nezastaviteľná. Milovala zábavu, cestovanie, dobrodružstvo. "Ako hovorila mama - typický ”vetroplach”. Nikdy príliš nerešpektovala pravidlá a často sa snažila ísť proti prúdu. Hoci bola vydatá, s Milanom sa vlastne nikdy poriadne neusadili. Veľa cestovali a jednoducho si užívali život naplno. Boli pánmi svojho času. Keď však neplánovane otehotnela, ich život sa obrátil hore nohami," začína rozrpávanie Lenka.

Helena nebola vôbec pripravená na to, že by sa mala stať mamou. Nikdy o deťoch s Milanom ani nahlas nehovorili, lebo pre Helu to bolo v aktuálnom období tabu. Mala veľa cestovateľských snov, túžila navštíviť Škandináviu a na pár rokov sa usadiť v Thajsku. No bábätko, ktoré bolo na ceste, všetko zmenilo. 

Prečítajte si: Skutočná pravda o análnom sexe: 4 muži priznali, prečo je pre nich dôležitý

Keď sa Izabela narodila, Helu potrápila popôrodná depresia. Nedokázala sa na malú ani len pozrieť. V tom čase pomáhala Milanovi s dcérkou práve Lenka. Bola presným opakom Heleny. Pokojná, tichá, starostlivá a vždy túžila po deťoch. Len nikdy nemala šťastie na lásku. Všetci muži, do ktorých sa zamilovala, ju len využili a odkopli. Lenka malú zbožňovala, každý deň jej nahrádzala mamu. Chodila s ňou na prechádzky, do poradne, uspávala ju. Presne ako keby bola jej mamou ona. Nikomu v rodine sa to v tom momente nezdalo zvláštne. 

No tým, že Lenka trávila čoraz viac času u svojej sestry, postupne sa začala aj inými očami pozerať na svojho švagra. "Milan bol prototypom muža, po akom som vždy túžila. Hoci som si hovorila, že na nad niečím takým ani nemôžem rozmýšľať, zašlo to oveľa ďalej ako som predpokladala a plánovala. Jednoducho som sa do neho zaľúbila. Úplne šialene."

Neprehliadnite: Nie je to len sexi čipková spodná bielizeň, čo dokáže chlapa vzrušiť: Potrpia si aj na oveľa bežnejšie veci

Všetkým nám to zmenilo pohľad na svet aj ilúzie, v ktorých sme dovtedy žili

Keď mala Izka dva mesiace, Helena od Milana a malej odišla. Z ničoho nič. Zo dňa na deň. Bez akéhokoľvek vysvetlenia. Kúpila si letenku do Bangkoku, podala žiadosť o rozvod a po súde sa už neozvala. "Všetci sme z toho boli v šoku. No ona sa s nikým nechcela ani len baviť."

Izabela už sfúkla štyri sviečky na svojej narodeninovej torte a mama hovorí Lenke. Áno, Lenka a Milan sa do seba zamilovali a bolo to obojstranné. Hoci väčšina rodiny bola proti ich láske a nesúhlasili s ich manželstvom, oni dvaja neváhali ani sekundu. Pochopili, že patria k sebe. Že tvoria rodinu.

Izabela pozná svoju biologickú mamu len z fotiek a rozprávania. ”Nechcem aby malá o Hele nevedela, predsa len, stále je to moja sestra a deväť mesiacov ju nosila pod srdcom. Len Izi je naozaj ešte maličká, nechápe súvislosti. Viem, že raz príde deň, kedy jej budeme musieť všetko vysvetliť a ona sa bude veľa pýtať. No verím, že to zvládneme. A hoci ma život pripravil o ilúzie, pochopila som, že celé je to o niečom úplne inom.”

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe