Presunúť na hlavný obsah

Ideálne manželstvo, ktoré odkrýva 13 komnatu: Muži prezradili, čím si k tomu dopomáhajú, toto však nechce čítať žiadna žena

Partnerské vzťahy

Aj vy aj jeho manželka žijete v domnienke, že majú skutočne dokonalé manželstvo. Možno majú, ale za cenu toho, že nevidíte skutočnú pravdu, vrátane nevery.

To, čo sa na prvý pohľad môže zdať byť ideálne, v skutočnosti môže byť presný opak. Neveríte? Možno vás o tom presvedčia nasledujúce výpovede mužov, ktorých sme oslovili. Majú ideálne manželstvo, z ktorého nechcú odísť. V očiach iných žien majú status džentlmenov, o ktorý nechcú prísť. A do tretice – paralelne však žijú život, o ktorom žiadna zo spomínaných žien netuší. Podľa nich je však najdôležitejšie to, že všetci sú šťastní. Otázne je, dokedy je môže takéto šťastie reálne vydržať? Vaše tipy?

Čítajte: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

Svoju ženu milujem, v sexe však potrebujem uspokojiť svoje túžby

„Svoju ženu a rodinu nadovšetko milujem a nikdy by som nemenil. Od istého momentu si to nevie aj moja žena vynachváliť. Ideálny manžel som odvtedy, čo som si svoj sexuálny život zariadil tak, že je o niečo pestrejší. Áno, myslím tým bokovky. Milujem ženy a sex a s niektorými zažijem to, čo so svojou manželkou nikdy. Zostáva to však len pri tom jednom a city si strážim len pre ňu. Ide čisto len o sex a moje uspokojenie. Sú to len pudy. Naše manželstvo je však odvtedy harmonické a neznamená to, že sex so svojou ženou nemám. Mám a mám ho veľmi rád. Ona však o tomto tajomstve netuší a ja verím, že sa mi to podarí ustrážiť navždy. Možno časom, keď budem starší, nebudem mať také pohnútky a dospejem aj v tomto, že mi to nebude treba. Budem rád, ak to tak bude,“ otvorene priznal Michal (34).

Myslí si, že som v šťastnom manželstve, v skutočnosti milujem ju

„Žijem sám, ale mám dcéru z prvého manželstva. So ženou spolu nežijeme a máme striedavú staroslivosť. Nikdy sme sa však nerozviedli a navzájom sa rešpektujeme. Mnoho ľudí si dodnes myslí, že sme šťastná rodina. To aj sme. Ale my dvaja ako partneri a manželia nefungujeme. To, čo mi však pomáha žiť takto vyrovnane je, že nemám momentálne žiadnu vážnu známosť. Neznamená to však, že nikoho nemilujem. Už nejaký čas som zamilovaný do kolegyne, ktorá o ničom netuší. Je vo vzťahu a práve preto som sa nikdy o nič viac nepokúšal. Skvelo si rozumieme a v jej prítomnosti mám vždy krajší deň. Istú náklonnosť však cítim aj z jej strany, je to však niečo zakázané. Keďže rodinu už mám, nerobí mi problém byť sám. Možno to vyznie čudne, ale bol by som ochotný počkať, či jej daný vzťah vyjde alebo nie a až potom sa chopiť šance. Predstava, že jedného dňa by sme mohli byť spolu, mi dáva nádej neustále sa zlepšovať a na sebe pracovať, aj po fyzickej stránke. Je totiž o desať rokov mladšia. Cítim však aj to, že z jej strany by k niečomu prišlo, ale ona žije v domnienke, že som v harmonickom manželstve,“ odhalil svoje pocity Mário (41).

Mohlo by vás zaujímať: Tieto znamenia čaká v decembri nečakaná zmena: Posunú sa k veciam, ktoré budú skutočne kľúčové

Svoju ženu už nemilujem, ale počkám, kým vyrastú deti

„Svoju ženu som spoznal, keď bola pomerne mladá a dá sa povedať, že až teraz, po ôsmich rokoch si plne uvedomujem, koho mám po svojom boku. Človek sa totiž po tridsiatke vyvíja a ako sa hovorí, práve po 30-tke život ešte len začína. Hoci máme spolu dve deti a na pohľad harmonickú rodinu, svoju ženu už v skutočnosti nemilujem. Rešpektujem ju ako matku našich detí, ale v skutočnosti si viem predstaviť po svojom boku inú ženu. Pre dobro našich detí a nás všetkých tak čakám, kým budú staršie a potom by som chcel začať nový život. S matkou svojich detí sa nám totiž názorovo rozišli cesty a zistil som, že zatiaľ čo v mladosti to bolo všetko len o zábave a užívaní si, v dospelosti by som mal po svojom boku radšej reprezentatívnejšiu ženu, s ktorou sme si bližšie a máme spoločné záujmy, humor, radosť zo života. Cítim v našom vzťahu neustále napätie, výčitky, ale aj to, že sa moja žena ako osobnosť nikam za ten čas neposunula, že sa nerozvíja a neustále rieši len klebety. Sú to všetko veci, ktoré nás odcudzili, nehovoriac o tom, že sex máme možno tak raz za tri mesiace a aj to len z povinnosti,“ vyjadril na záver svoj postoj aj Rasťo (37).

- Najčítanejšie -