Presunúť na hlavný obsah

Jedálniček podľa krvnej skupiny: Zabezpečí vám vraj krajšiu pleť aj pokožku

Krása

Teóriu stravovania podľa krvných skupín spopularizoval ešte v 80. rokoch americký naturopat Peter J. D´Adamo. No a odvtedy si získava čoraz viac priaznivcov. Môže byť však kľúčom ku kráse?

Stravovanie podľa krvných skupín vychádza z domnienky, že každá zo štyroch krvných skupín je spojená s odlišným typom metabolizmu. Práve tomu by sa mal prispôsobiť náš celkový životný štýl a výber stravy. To nás totiž v značnej miere ovplyvňuje. Nielen to či priberáme, ale aj kvalitu našej pleti, vlasov a celkový výzor.

Inšpirujte sa: Make-up paletky vhodné ako darček pod stromček: Predstavujeme naše tipy, s ktorými zabodujete

Nulka

Títo ľudia majú vraj neuveriteľné množstvo energie, a práve kvôli tomu by sa mali aj vhodne stravovať. Jedálniček by mal byť z veľkej časti tvorený z mäsa, rýb, a morských plodov, v kombinácii so zeleninou.

Ak sa dá, je dobré sa vyhýbať akejkoľvek múke, vajciam a kravskému mlieku. Naopak, tofu, strukoviny a ovocie sú niečo, čo váš organizmus podporí a uvidíte naozaj benefity na vlastnom tele. 

A

Áčka sú známe svojou pracovitosťou a organizovanosťou. Pre podporu mozgovej kapacity by mal ich jedálniček vo väčšej miere obsahovať orechy a semiačka. Chudnúť budete práve vďaka ovociu, zelenine a zdravým tukom, ktoré nájdete napríklad v avokáde. Prospeje to veľmi aj vašej pokožke. 

Vrámci ovocia však vynechajte banány, mango, pomaranče či melóny. Naopak, prospešné sú marhule, ananás či slivky. Máte šťastie, lebo práve vaša krvná skupina ľahko spracuje obilniny, aj sacharidy. Dôležité je však strážiť si veľkosť porcií.

Inšpirujte sa: Vytvorte si look, ktorý nosili tie najmocnejšie Francúzky: Najznámejšia make-up artistka radí, ako na to

B

Celý život idete svojou vlastnou cestou, a podľa toho funguje aj váš jedálniček. Vašej postave najviac prospeje, ak čo najčastejšie siahnete po zelených potravinách a mliečnych výrobkoch.

Kel, brokolicu, uhorku, a šaláty, doplňte občas kvalitným červeným mäsom. Vynechať by ste ale mali pšenicu, oriešky a strukoviny. Nieže by ste z toho priberali, ale môže sa to prejaviť zápalovými procesmi na pokožke. 

AB

Ľudia s touto krvnou skupinou sú veľmi temperamentní a také by malo byť aj ich stravovanie. Farebné a pestré. Schudnete pomocou morských plodov, a exotického ovocia. Snažte sa naopak vyhnúť kukurici a určite obmedzte príjem mäsa.

Povolené sú ale mliečne výrobky, tofu a všetka zelenina. Priberať budete okrem spomínaného  mäsa aj z fazule, pšenice a pohánky. Samozrejme, tento životný štýl má rovnako veľa priaznivcov i odporcov. Dôležité je však, že nám stravovanie prináša uspokojenie a zároveň výsledky. Preto je na každom z nás, akú cestu si zvolí. 

Je podľa Vás, stravovanie podľa krvných skupín prospešné?

spolu hlasovalo 96 ľudí

Áno
62
Nie
34

- Najčítanejšie -