Presunúť na hlavný obsah

Otužovanie ako cesta k dokonalej pokožke bez celulitídy: Tieto benefity to má pre naše telo

Zábava

Otužovanie sa v súvislosti s pokožkou bez celulitídy, skloňuje čoraz častejšie. Pozrite sa, čo všetko si vďaka nemu viete zabezpečiť.

Otužovanie je ideálny spôsob, ako sa ráno prebrať, byť aktívnejší a v konečnom dôsledku aj zdravší

Je len na vás, akú formu otužovania si zvolíte, odborníci však na úvod odporúčajú začať studenou sprchou. Áno, je pravda, že ľadová voda na spaľovanie tukov priaznivý vplyv. Telo v chlade  totiž potrebuje prirodzene tvoriť viac tepla a tak je samozrejmé, že vydáme viac energie a spálime prirodzene aj nejaký ten tuk

Princíp je v tomto prípade úplne jednoduchý. Nemusíte sa sprchovať každý deň v ľadovej vode, ale bude ideálne, ak na záver zvolíte chladnejšiu vodu, než na akú ste zvyknutá. Prvýkrát si na seba pustite studenú vodu len na päť sekúnd. Druhýkrát na desať, až sa po pár dňoch, či možno týždňoch dopracujete až ku záverečnej minúte, či dokonca dvoch.

Najlepšie si telo pripravíte tak, že postupne teplotu vody počas sprchovania sa znižujete, aby to potom nebol obrovský šok pre telo. Pomôcť vám môže aj masážna rukavica, ktorou si problémové miesta po sprche denné premasírujete.

Neprehliadnite: Najväčšiu premenu roka podstúpila táto celebrita: Na foto PRED a PO sa už vôbec nepodobá, kam až je ochotná zájsť?

Oceníte aj to, že sa nezbavíte iba celulitídy, ale prirodzene si zrýchlite metabolizmus, vaše telo bude postupom času lepšie spaľovať a vy tým pádom aj ľahšie schudnete. Dobré je aj striedanie horúcej a studenej vody pri sprchovaní, ktoré môže tiež zlepšiť cirkuláciu.

To, či dáte prednosť studenej sprche ráno, alebo večer je len na vás. Dôležité je, aby sa táto krátka aktivita na záver sprchovania sa stala vašou rutinou a bežnou súčasťou. Postupne sa takto môžete prepracovať aj studeným kúpeľom v exteriéri, ktoré sú pre telo mimoriadne prospešné. Samozrejme, že nezabudnite ani na pravidelný pohyb, dostatok vody a zdravú stravu. To už s krásou jednoducho ide ruka v ruke. 

Ďalšie benefity otužovania:

  • zbaví vás depresie
  • zlepšuje stav pokožky
  • Pomáha eliminovať celulitídu
  • prekrvuje pokožku
  • posilňuje imunitu
  • dodáva energiu

Čítajte: Jedna je veľkosti XS a druhá XL: Tieto dve ženy majú rozdielne krivky, no obe reprezentujú krásu

- Najčítanejšie -