Presunúť na hlavný obsah

Syndróm podvádzaných žien: Môžeme si za to sami, alebo je to typom mužov, ktorými sa obklopujeme?

Partnerské vzťahy

Niektoré ženy, ako keby mali nos na mužov, ktorí im nakoniec ublížia. Čím to je a prečo sa im to deje stále dookola?

Čím to je, že sa neustále vraciame k mužom, s ktorými scenár vzťahu je zväčša vždy rovnaký? 

Hoci je láska tou najkomlikovanejšou emóciou, zároveň je aj tou najkrajšou. Čo však robiť v prípade, ak si neustále, po svojom boku vyberáme toho nesprávneho? Niektoré ženy, ako keby na to mali radar. Vždy skončia pri mužoch, ktorí ich síce očaria, no zlomia im srdce. Čisto z prozaického dôvodu - kvôli inej. Vydržať totiž pri jednej žene, ako keby nebolo pre nich.

"Sama neviem, kde vlastne robím chybu. Vždy sa ocitnem v náručí chlapa, ktorý časom prejde na druhý breh a tam si hľadá životnú partnerku. Skutočne, podľa mňa by ste o mne mohli rovno napísať knihu. Ak hľadáte toho nevhodného, hľadajte ho u mňa." (Lucia, 33)

Prečítajte si: V mužskom svete: Takto sa správame, ak vám zahýbame

"Roky túžim po ozajstnej láske, no začínam pochybovať, či vôbec existuje. Vždy totiž natrafím na chlapa, ktorého síce bezhranične milujem, no on popri mne neváha spávať s ďalšími troma. Normálne to už beriem ako novodobý šport: ak hľadáš neverného chlapa, obráť sa na mňa. Neviem, či mám na nich špeciálny senzor, ale zdá sa, že veru áno. Inak si to veru ani neviem vysvetliť. Lebo toľko stroskotaných vzťahov  na nevere, ako mám ja, nemá podľa mňa žiadna." (Klára, 30)

Neprehliadnite: Ženy, ktoré najčastejšie zvádzajú ženatých chlapov majú jedno spoločné. Nejde pritom o žiadne šupy

"Zo mňa si už podľa mňa robia žarty všetci. Nepamätám si vzťah, v ktorom by ma chlap nepodvádzal. Vždy to medzi nami skončilo kvôli nevere. Ja sama začínam pochybovať, či vôbec existuje muž, ktorý ženu nepodvádza. Lebo, či chcem alebo nie, veľa toho vidím aj vo svojom okolí. Hoci sa mnohokrát a to mi verte, snažím zatvárať oči." (Saša, 29)

Toto je len zlomok úryvkov z príbehov žien, ktoré sa rozhodli svoje skúsenosti s neverou zdieľať. Čím to však skutočne je, že skončíme v náručí mužov, o ktorých vieme, že im za to nestojíme? 

"Ono tá otázka nie je stavaná tak, či o tom vieme, alebo nevieme, skôr je to o chémii a energii, ktorú títo muži vysielajú. Mnohokrát ide o tzv. alfa samcov, ktorým, ženy nedokážu povedať nie. Sú príťažliví, sexi, dobrodružní a vymykajú sa akýmkoľvek spôsobom štandardu. To im extrémne pridáva na atraktivite. A ak sa riadime pudovo a emočnými aspektami, je veľmi jednoduché, podľahnúť im," prezrádza psychologička Ema Klenová.

Hľadať v tomto smere vinníka, by bolo skutočne nezmyselné. Je to skôr o tom, ako sa k danej veci postavíte. Ak viete, že práve na daných chlapíkov máte slabosť, skúste sa pri budovaní vzťahov zamerať na presne opačný typ. "Viem, že táto rovnica je na oko nesúrodá, no naozaj veľmi dobre funguje. Je to pritom ten najjednoduchší spôsob, ako konečne nájsť lásku svojho života, bez zbytočných odbočiek."

Je podľa Vás, nevera bežnou súčasťou, dnešných vzťahov?

spolu hlasovalo 206 ľudí

- Najčítanejšie -