Presunúť na hlavný obsah

Britskí influenceri dostali stop používaniu insta filtrov: Rada pre reklamu tak bojuje proti klamstvám a umelej kráse

Zábava

Influenceri už nebudú môcť zavádzať a klamať verejnosť svojím vzhľadom, ktorý bol často oproti realite umelý a nereálny. Čo hovoríte na tento zákaz, prijali by ste ho aj u nás?

Sociálne siete a najmä Instagram postupom rokov ovládli profily s doslova naklonovanou krásou, v ktorej žena postráda svoju osobnosť. Influenceri v honbe za zárobkami a taktiež likemi, boli ochotní meniť svoj vzhľad stále „k lepšiemu“. Umelá krása, ak ju tak vôbec možno nazvať, sa stala doslova novou civilizačnou chorobou. Stala sa oveľa nebezpečnejšia, ako bol možno jej pôvodný zámer. A teraz je čas to zmeniť.

Čítajte tiež: Uhádnuť vek tejto ženy nebude ľahké: Pomýliť vás môže jedna vec, vďaka ktorej sa však nakoniec stala slávna

Boj proti umelej kráse a klamstvám

V posledných rokoch sa ukazuje, že mnoho žien a čoraz viac mladších a mladších je so svojím vzhľadom nespokojných a trpia duševnými problémami. V snahe o dosiahnutie akejsi dokonalosti neustále na sebe vidia chyby. A dôvod? Porovnávanie. Nie je dňa, kedy by sa neporovnávali s ich idolmi, ktoré sa dnes nachádzajú na sociálnych sieťach. Neuvedomujú si však, že sa často pozerajú na upravené fotografie, ktoré prešli mnohými filtrami a zmenami. Skutočnosť je však ďaleko iná. To však niekedy mladé dievčatá a ženy nemajú ako zistiť. 

Británia chce toto vnímanie mladých slečien zmeniť a rozhodla sa s tým niečo urobiť. Tamojšia Rada pre reklamu zaviedla pre influencerov zákaz používania filtrov a úprav na fotografie, ktoré sú reklamou. Chce tak bojovať proti klamstvám, umelej realite a kráse, ktorú nedosahujú ani samotné protagonistky týchto filtrov. Za porušenie hrozí automatické zmazanie príspevku. 

Neprehliadnite: Slávny fotograf nafotil skupinu mladých dievčat, následne ich poprosil o jednu vec. Ďalší dôkaz, že žijeme v pomýlenej dobe

Kult krásy sa konečne mení

Po tom, čo si túto závažnú tému začali uvedomovať viaceré spoločnosti, pristúpili k zmenám, ktoré zastavujú smerovanie k umelej, instantnej kráse. Svedčí to o tom, že situácia s duševným zdravím a vnímaním svojho tela i osobnosti je vážna. Netýka sa pritom len dospievajúcich dievčat, ale aj mladých dám a zrelších žien. Tie totiž čelia rovnakej situácii, kedy sa ženy retušujú a zakrývajú známky vrások. Svojím vzhľadom vyzerajú o desať či dvadsať rokov menej, ale len na fotografiách. Upravených fotografiách. V realite by ste ich často nespoznali. Určite ste to každý niekedy takisto v živote zažili. 

Prijali by ste takýto zákaz a kontrolu nad pridávaním obsahu na sociálne siete aj u nás?

spolu hlasovalo 174 ľudí

Áno
165
Nie
9