Presunúť na hlavný obsah

Uhádnuť vek tejto ženy nebude ľahké: Pomýliť vás môže jedna vec, vďaka ktorej sa však nakoniec stala slávna

Zahraničné celebrity

Caroline Labouchere nikdy netúžila po kariére modelky a celý život mala len jeden sen – mať rodinu a deti. Osud to však zariadil inak a dnes ju obdivuje celý svet.

Britská modelka Caroline Labouchere vyrastala v rozvedenej rodine. Po tom, čo ich opustil otec, nedôverovala mužom a potrebovala istý čas, aby sa s tým vyrovnala. V detstve žila životom vyššej triedy s príjmom nižšej triedy. Dôraz sa u nej kládol na správanie a spôsoby než na vzdelanie. Možno práve preto dnes na nás pôsobí s ohromnou dávkou grácie a elegancie, ktorú v sebe nosí už odmalička. Neskôr sa však zapísala do kurzov šitia, varenia so zameraním na možné manželstvo a deti. Nikdy netúžila po kariére a jej možnosti boli obmedzené – v mladosti na cestovanie a zarobenie si peňazí, neskôr na to mať deti. 

Vydala sa za vojaka a s ním precestovala kus sveta – žili v rôznych krajinách a až v dvadsiatich „domovoch“. Pre Caroline nie je nič tabu a priznala, že vďaka umelému oplodneniu má dnes dcéru Ameliu a syna Maximilliana. 

Prečítajte si: Spoznávate na fotografii známu celebritu? V 70-tke popiera zákony prírody, vyzerá rovnako ako pred 40 rokmi

Práve vďaka dcére sa stala napokon slávna a rozbehla kariéru. Amelia je totiž modelka a fotograf, ktorý s ňou spolupracoval, hľadal presne niekoho ako je jej mama.
V mladosti však nikdy nechcela starnúť a trpela úzkostnými stavmi a depresiami. Snažila sa za každým vyzerať tip-top a byť pre svoje okolie dokonalá. Farbila si vlasy a líčila sa. Tak ako väčšina žien. Caroline dokonca istý čas pracovala ako nechtárka. 
Vo svojich dvadsiatich a tridsiatich rokoch začala proti starnutiu bojkotovať a to po svojom. Postupne priznávala svoje šedivé vlasy. 

Uhádnete jej vek? 

Tak schválne, uhádnete jej vek? Na pohľad sa vám totiž môže zdať, že ide o šarmantnú dámu, ktorá  má zrejme úctyhodný vek a vyzerá vďaka životnému štýlu veľmi dobe. Niečo na tom pravdy bude. Caroline totiž vedie veľmi aktívny životný štýl a okrem pravidelného pohybu a cvičenia si dáva pozor, čo zje. Napríklad priznala, že nikdy neje raňajky a nemá rada sladké jedlá. Radšej si dá ovocie a zeleninu. 

Pri pohľade na jej vlasy, však mnohým napadne, že má okolo šesťdesiatky alebo až sedemdesiatky. Opak je však pravdou. Caroline má 56. Málo? Veľa? Na to, ako vyzerá?

Muži si myslia, že vyzerá nastaro, ona sa však proti tomu postavila

Už sme si tak zvykli, že spoločnosť očakáva večnú mladosť a v snahe udržať si ju čo najdlhšie sa snažíme „oklamať“ aj sami seba. Niekedy k tomu prispievajú komentáre žien a hovorí sa, že práve ženy si dokážu ubližovať najviac namiesto toho, aby sa podporili a boli si inšpiráciou. 

Neprehliadnite: Realita vs. Photoshop: Raz ostro kritizujú retuš a bojujú za práva žien, potom si samy nechávajú vylepšiť telá a klamú

Muži v tom však majú takisto prsty. Caroline totiž prezradila, že muži si myslia, že vyzerá nastaro a to aj napriek tomu, že je atraktívna dáma. Robia to práve spomínané vlasy. Caroline sa však rozhodla priznať svetu, ako to naozaj je a ženy v jej veku majú šedivé vlasy, ak si ich nefarbia. Búra tak tabu, ktoré tu ešte stále prevláda a zároveň má odvahu vyjsť s „kožou na trh“. Je prirodzená, odvážna a svojská. A práve to jej zabezpečilo kariéru modelky, a to aj napriek tomu, že až po päťdesiatke. Ona sama však priznala, že by jej to nikdy nenapadlo, keďže nikdy nemala nijakú kariéru, robila vždy len preto, aby zarobila peniaze na živobytie ako barmanka, aupair, či spomínaná nechtárka. Napriek tomu sa ocitla aj na titulke Vogue. Klobúk dolu, táto žena má náš veľký obdiv.

Aký vek ste tipovali?

spolu hlasovalo 918 ľudí

- Najčítanejšie -