Presunúť na hlavný obsah

Prvá transgender modelka, ktorú spomedzi týchto krások nerozoznáte: Tipnete si, ktorá z nich to je?

Modeling

Už ako malá si uvedomovala, že sa cíti než ako chlapec, skôr ako dievča. Pomerne v skorom veku sa vydala na cestu, na ktorú by veľa ľudí nemalo odvahu a dnes búra tabu.

Valentina Sampaio je krásna pohľadná modelka, ktorá sa ocitla prvý raz v kampani Victoria's Secret  pred rokom. Dokonca jej vizáž pripomína taktiež modelku tejto prestížnej značky Saru Sampaio, s ktorou majú dokonca identické priezvisko. V príbuzenskom vzťahu však nie sú, Sara je Portugalka a Valentina Brazílčanka. Prestížna značka spodnej bielizne si vyberá do svojej skupiny anjelikov tie najkrajšie ženy s najdokonalejšími krivkami z celého sveta. Brazílske krásky majú v týchto elitných kruhoch silné zastúpenie a Valentina je jednou z nich. A to aj napriek tomu, že je transsexuálka, teda narodila sa ako chlapec.

Čítajte tiež: Slávny fotograf nafotil skupinu mladých dievčat, následne ich poprosil o jednu vec. Ďalší dôkaz, že žijeme v pomýlenej dobe

Rodičia ju odmalička podporovali a stáli pri nej

Keď bola Valentina ešte chlapec, v ôsmich rokoch jej psychologička pomohla pochopiť samú seba a definovala jej sexualitu ako transgender. V dvanástich rokoch sa začala volať Valentina (jej chlapčenské meno však nevieme). 

V pomerne skorom veku sa v tom čase nebála vyjsť so svojou totožnosťou von, dnes už 23-ročná kráska. Ako sama priznala, nikdy sa necítila byť šikanovaná a možno jej kľud vychádza z toho, že najbližší a rodina ju v jej ceste stať sa dievčaťom podporovali. Je to práve rodina, ktorú v tom veku dieťa potrebuje najviac a to, aký postoj zaujme dokáže predurčiť celkovo jeho budúcnosť a šťastie. 

Pri pohľade na túto brazílsku krásku však ani na sekundu nepomyslíte, že ide pôvodom o chlapca. Valentina tak v dnešnom 21. storočí búra tabuizované témy a dokazuje, že každý má právo na to byť šťastný a prijatý taký, aký je, bez ohľadu na pohlavie. Darí sa jej aj v profesionálnej dráhe modelky. Počas štúdia módy ju objavil make-up artista, ktorý ju vzal do modelingovej agentúry. Odvtedy pracuje ako modelka. Modelingové vody múti už niekoľko rokov, no najväčší zlom a úspech nastal, keď sa jej podarilo prelomiť stereotypy práve spomínanej svetoznámej značky spodnej bielizne Victoria's Secret.

Neprehliadnite:  Uhádnuť vek tejto ženy nebude ľahké: Pomýliť vás môže jedna vec, vďaka ktorej sa však nakoniec stala slávna

Victoria's Secret prelomila tabu a zmenila postoj

Anjelikovia, ktorcýh si Victoria's Secret do svojich kruhov pripustí, museli spĺňať najprísnejšie požiadavky a dostať sa medzi nich nie je vôbec jednoduché. Kým ešte nedávno sa prikláňali k dokonalosti kriviek a presne definovaných typov modeliek, dnes menia názor a medzi ich modelkami nájdeme plus size modelky či prvú transgender modelku, ktorou je práve Valentina. Svojou krásou a vyžarovaním si ich natoľko podmanila, že na castingu jednoducho upútala a dostala sa medzi ne. Rok predtým však na castingu neuspela. Na tom možno pekne vidieť, ako sa svet a názory ľudí menia. Nové desaťročie totiž zažíva prerod a veľa vecí sa transformuje do celkom novej podoby. Diverzita je niečo, čo momentálne rezonuje svetom na ceste za toleranciou. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe