Presunúť na hlavný obsah

3 partie tela, ktoré prezradia vek najskôr, no venujeme im minimálnu pozornosť: Zamerajte sa na krk, ruky a dekolt

Zdravie

Hoci pokožke na tvári venujeme zväčša zvýšenú pozornosť, oblasť dekoltu, či rúk pravidelne zanedbávame. A to je veru chyba. Ak chcete vyzerať mladšie a sviežejšie je na čase sa o tieto partie začať starať.

Sústreďte sa na cielene na tieto oblasti

Väčšina z nás, chce pôsobiť mladšie a snaží sa ubrať si výzorom vek. Aj keď vrásky sú aktuálne veľmi žiadané a každá žena, ktorej sa darí  starnúť s gráciou je stavaná na výslenie, predsa len chceme pôsobiť, ako keby sme mali o pár rokov menej ako je realita.

Kým oblasti tváre venujeme zväčša zvýšenú pozornosť, čo sa týka krku, dekoltu a rúk, tak tieto partie, dávame v starostlivosti, trochu do úzadia. A to je veru chyba. Veľmi ľahko, podľa nich, totiž okolie odhadne reálne to, koľko rokov máme. Pokožka v danej oblasti je veľmi jemná, takže vrásky sa na nej prejavujú skutočne skôr. 

Mohlo by vás zaujímať: Viete identifikovať svoje silné a slabé stránky osobnosti? Ak nie, tu je 5 krokov ako sa k tomu dopracovať

"Pokožka v tejto časti je mimoriadne jemná, veľmi tenká a citlivá. Navyše známky starnutia vykazuje oveľa skôr ako naša pleť na tvári, hoci si to neuvedomujeme a nevenujeme," vysvetľuje MUDr. Lenka Skalická, dermatologička. 

Denná rutina, ktorá dokáže krok za krokom zázraky

Vyčistite pleť v tejto oblasti čistiacim prípravkom, ktorý zbavuje nečistôt veľmi šetrným spôsobom. Môže to byť čistiace mlieko, gél, emulzia, pena, olej. Následne použite tonikum, ktoré pokožku na záver dočistí, hydratuje a zároveň vyrovná jej prirodzené pH. Potom aplikujte sérum, ktoré je vhodné pre váš typ pokožky a použite krém. 

Ten nanášajte jemným vklepaním až zatlačením, aby jeho aktívne zložky, mohli efektívne pôsobiť. Rozhodne ho nerozotierajte. To je chyba, ktorej sa dopúšťa mnoho žien. Ideálne je tiež urobiť si raz do týždňa liftingovú masku aj v týchto partiách.  

Aspoň trikrát do týždňa si urobte masáž dekoltu a krku. Ideálne rollermi, či guasha kameňmi. Stimulujete týmto spôsobom lepší prietok krvi, aktivujete tvorbu kolagénu a  takisto zaistíte pleti žiarivý vzhľad. 

"Samozrejme externá starostlivosť zvonka je podstatná, no nezabúdajte aj na výživu zvnútra. Pestrá, bohatá strava s dostatkom minerálov, vitamínov A, C, K, D je niečo, čo má vo výraznej miere vplyv na náš vzhľad. Nezabúdajte na pitný režim. Sama viem, že sa spomína vo všetkom a môže to znieť už ako univerzálne odporúčanie, no nie je to tak. Hydratácia dokáže naozaj veľa. Takto dosiahnete vypnutie, hladkosť a  jemnosť možno oveľa skôr ako ste si mysleli."

Neprehliadnite: Tieto znamenia totálne ulietavajú vo svojich predstavách: Komu slobodomyseľnosť sťažuje život?

Ďalšou problematickou partiou sú ruky. Skutočne prezradia veľa, pokiaľ im nevenujeme dostatočnú pozornosť. Absolútnym základom je predchádzať neželaným pigmentovým škvrnám a hlbokým vráskam.

Tie v dôsledku absencie dostatočného množstva hydratácie, strácajú elasticitu. Momentálne sa trh roztrhol s návlekmi na ruky, napustenými množstvom prospešných látok, rôznymi maskami a kvalitnými hydratačnými krémami. Určite ich používajte na pravidelnej báze. 

Verte, že takáto rutina, sa na vašom výzore, prejaví v tom najlepšom už skôr ako po pár týždňoch. Pridáva vám to na spokojnosti a sebavedomí. To je viac ako isté.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe