Presunúť na hlavný obsah

Pleťové masky podľa najmodernejších výskumov: Odstránením odumretých buniek omladnete o pár rokov

Krása

Zastaviť starnutie nevieme, ale spomaliť áno. Vďaka pleťovým maskám, ktoré odstránia odumreté bunky dochádza k viditeľne rozjasnenejšej pleti.

Podobne ako zdravotníci, aj odborníci v oblasti beauty sa denne zaoberajú zmiernením príznakov starnutia a „opravou“ buniek. Výsledkom je zrenovovaná pleť pomocou ingrediencií, ktoré pochádzajú z prírody a sú nášmu ľudskému telu blízke. 

Prečítajte si: Kyslík ako cesta ku kráse: Je dokonalým elixírom pre vlasy, pleť aj pokožku

Vďaka cukrovej trstine Satokibi o 21% menej viditeľné póry 

O 21% menej viditeľné póry a čierne bodky už po prvom použití. To sľubuje maska Waso SATOCANE Pore Purifying Scrub Mask od Shiseido. Vďaka využitiu sily cukrovej trstiny Satokibi je maska z minerálneho ílu určená na hlboké čistenie pórov. Redukuje nadbytočný maz, pomáha predchádzať upchávaniu pleti a povzbudzuje zdravo vyzerajúcu pleť v priebehu času. Unikátne rastlinné exfoliáty pomáhajú odstraňovať odumreté bunky.

Čistiaca maska s výťažkom zo semien petržlenu

Čistiaca maska Aesop (Ingredients Store) s výťažkom zo semien petržlenu odstraňuje hlboké nečistoty a odumreté bunky. Vďaka tomu sa stáva naša pleť prečistenou a sviežou. Receptúra s výťažkami zo semien petržlenu je jemná, ale o to viac efektná. Je vhodná najmä pre tých, ktorí majú suchú a citlivú pleť. Pravidelné čistenie dvakrát týždenne vás privedie k výsledkom, ktoré tak spozorujete rýchlejšie.

Ajurvédska maska a exfoliant z ruže

Rozjasňujúca maska a exfoliant  Mauli Rituals (Netaporter) odmasťuje odumreté bunky pokožky a odhalia jasnejšiu pleť. Ajurvédske beauty je u nás čoraz viac žiadanejšie. Jemný prášok z čistej ruže Otto, santalového dreva Mysore a kašmírového šafranu, je možné kombinovať s denným čistiacim prípravkom alebo s vodou ako intenzívnu týždennú detoxikačnú masku. Pleť vyživuje a vypĺňa jemné linky či vrásky.

Super-food maska s hĺbkovou detoxikáciou

Zelený poklad nabitý blahodarnými účinkami. Taká je pleťová maska Super-food Inlight Bio (Biorganica.cz). Jemný púder z plodov baobabu šetrným spôsobom odstraňuje odumreté bunky a povrchové nečistoty, čím dochádza zároveň k eliminácii čiernych bodiek. Obsahuje zelený jačmeň a spirulinu, ktoré zabezpečujú pleti hĺbkovú detoxikáciu. Šípkový olej je tradične používaný na vyhladenie jazvičiek, obnovu kolagénu a buniek v pleti.

Mohlo by vás zaujímať: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe