Presunúť na hlavný obsah

600 sekúnd pre krásu: 10 minút denne vám pomôže zbaviť sa viditeľných pórov, mazu a nečistôt

Krása

Krásna pleť je devízou upravenej ženy. Ak ste však s ňou doteraz mali problém, možno sme pre vás objavili riešenie. Také, ktoré naozaj funguje a zaberie vám minimum času.

Alabastrová pokožka na počkanie

Hoci je v lete produkcia mazu našej pleti o niečo menšia, mnohé z nás trápi akné, zanesená pokožka a nečistoty, nad ktorými máme pocit, že nedokážeme vyhrať. No chyba môže byť len v nesprávnej starostlivosti, ktorá by sa v lete, mala predsa len tak trochu líšiť. Treba sa okrem perfektnej hydratácie zamerať aj na jednotlivé kroky a samotné použité produkty. 

Mohlo by vás zaujímať: Skrášľovacie masky na tvár. Najkrajšie ženy na svete nedajú dopustiť práve na tento produkt

"V lete je základom vyhnúť sa prípravkom, ktoré obsahujú alkohol a parfumované zložky. Zbytočne totiž pokožku presúšajú, čím sa potom tvoria drobné šupinky a zároveň je to aj ideálnou živnou pôdou pre vznik zápalových procesov a vyrážok, keďže stačí malá ranka a pokožka sa môže zaniesť. Navyše parfumované zložky môžu spôsobiť fľaky, či pigmentácie," vysvetľuje MUDr. Eliška Franková.  

10 minút pre krásu krok za krokom:

1. - 3. minúta 
Úplným základom v lete je hydratácia a ochrana. Preto ranná desať minútová rutina musí byť v prvom rade zameraná na hydratáciu. Predídeme tomu, že sa objavia jemné linky a vrásočky, spôsobené nedostatkom vody. Začnite tým, že si tvár opláchnete studenou vodou a prejdete si po nej kockou ľadu. Pokožku to skvele prežiari.

4. - 6. minúta
Urobte si masáž tváre. Buď guasha kameňom, alebo pokojne aj rukami. Podstatné je aby ste naštartovali tvorbu kolagénu, pomohli pokožke zbaviť sa ranných opuchov a zároveň ju krásne vypnete.

7. - 9. minúta
Následne si naneste ľahké, avšak hĺbkovo hydratačné sérum, nechajte ho pôsobiť minútu a až potom aplikujte krém. Ideálne taký s vysokým obsahom bunkovej vody, ktorý uzamkne vlhkosť. Zafixujte vodou v spreji a až po niekoľkých minútach naneste SPF ochranu. 

10. minúta
Teraz môžete použiť tónovací krém - ak potrebujete zakryť nejaké nedokonalosti, aplikujte mascaru, dajte si svieži lesk na pery a môžete vyraziť. Opálnej pokožke totiž najviac pristane aj tak prirodzenosť. 

Inšpirujte sa: Kyslík ako cesta ku kráse: Je dokonalým elixírom pre vlasy, pleť aj pokožku

Rovnako postupujte aj večer, avšak namiesto posledného bodu, si v prvom rade urobte kvalitné odlíčenie. Potrebujete z pleti dostať celodenné nečistoty a to bude chvíľku trvať. Dobré odlíčenie vám zaberie aspoň tri minúty. Pred spaním je tiež fajn naniesť si na pleť o niečo hrubšiu vrstvu krému, ktorá bude počas noci pôsobiť ako hydratačná maska. Nezabúdajte aj veľa piť, keďže aj toto má neuveriteľný vplyv na samotnú pleť a jej charakter.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe