Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie chyby, ktorých sa pri používaní opaľovacích krémov dopúšťame: Na čo si dať pozor?

Krása

Aj pri používaní opaľovacích krémov, je to hotová "veda". Sú totiž partie, ktoré nevedome vynechávame, no nepríjemne sa to môže odzrkadliť na našom vzhľade. Aké chyby robíme?

Samotná aplikácia je kľúčová

Hoci väčšina z nás si je dnes vedomá, že používanie kvalitných SPF - iek skrátka k letu patrí, predsa len sa aj v tejto oblasti, dopúšťame mnohokrát drobných prehreškov, ktoré sa žiaľ odzrkadlia na našom vzhľade. Na jednej strane ich účinok preceňujeme, no ani zďaleka ich však nepoužívame vo všetkých prípadoch, presne tak ako by sme mali. Pozrite sa spolu s nami na najčastejšie chyby, ktoré nás potom môžu sprevádzať roky. 

Mohlo by vás zaujímať: Skrášľovacie masky na tvár. Najkrajšie ženy na svete nedajú dopustiť práve na tento produkt

"Pri výbere vhodného SPF všetko závisí od fototypu pokožky. Pokiaľ to mám však skutočne zovšeobecniť, tak ideálne je v každom veku používať SPF 50 na tvár a SPF 30 na telo. Vždy si naneste krém minimálne tridsať minút pred pobytom na slnku. Ak idete medzičasom do vody, vrstvu obnovte, pokiaľ nie, stačí ho aplikovať každé dve hodiny. Nielen však samotný faktor ochrany je podstatný, ale aj miesta na ktoré ho nanášate. Je totiž rozdieľ aplikovať ho správne a aplikovať ho," vysvetľuje MUDr. Gabriela Tomanická, internistka. 

Inšpirujte sa: Kyslík ako cesta ku kráse: Je dokonalým elixírom pre vlasy, pleť aj pokožku

"Pravidelne vidím ľudí, ktorých zátylky alebo lýtka sú na zadnej časti spálené. Áno, viem, stane sa, že človek silu slnka podcení a nenatrie si všetky exponované časti. No o rok to na daných miestach aj uvidí. Vo forme nových znamienok, zväčšených, či výraznejších hemagiómov, prípadne pigmentových škvŕn, ak k nim máme sklonyPokožku neoklamete."

"Mám pre to jednoduchú, no mimoriadne účinnú radu. Natrite sa ešte doma, keď ste úplne nahý. Predídete tak nenatretým miestam a ďalším defektom, ktoré by sa neskôr mohli dostaviť.  Dobrou voľbou sú v tomto prípade aj opaľovacie krémy v spreji, ktoré umožňujú jednoduchú aplikáciu."

Pred výberom správneho faktora ochrany pre slnečným žiarením, zvážte tieto aspekty

  • typ pleti
  • miesto  vášho pobytu
  • hodinu, kedy sa slnku vystavujete (Zostaňte v tieni medzi 11:00 a 15:00)
  • samotnú dĺžku slnečného žiarenia (Neprekračujte 45 minút, potom vyhľadajte tieň, prípadne sa schlaďte)
  • väčšina opaľovacích krémov sa odporúča spotrebovať 6 mesiacov po otvorení - ochranný faktor totiž neskôr stráca na svojom účinku, ak máte teda doma krém z minulého roka, radšej ho vyhoďte

Okrem toho, že by ste sa mali zamerať na vyššie spomínané faktory, dôležitá je aj na oko banálna vec a to, aby ste krém nenechávali pohodený na priamom slnku. Hoci si to neuvedomujeme, znižuje to jeho účinnosť. Ideálne je aby bol v tieni, v taške, ktoré odráža teplo. Pretože len zdravé opaľovanie, vám zaručí aj krásne a zdravé telo navonok.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe