Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Česká filmová romanca Chyby: Dvaja úplne odlišní ľudia, jedno náhodné stretnutie a spoločne prežitá noc

Lifestyle

Taký obyčajný, nekomplikovaný, uveriteľný a pritom nezabudnuteľný film, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Dvaja úplne odlišní ľudia, jedno náhodné stretnutie, spoločne prežitá noc, láska poznačená minulosťou, ale aj predsudky spoločnosti. Napriek tomu, žiadne klišé....

Zaujímavý, nevšedný príbeh lásky, ktorého idylku naruší minulosť 

Ema je energická, 25-ročná predavačka v supermarkete v malom meste. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v malej dedine v Stredočeskom kraji, kde pracuje. Spojí ich náhodná spoločne strávená noc, od ktorej ani jeden z nich nič nečakal. Napriek tomu sa počas nej zrodil vzťah, láska a napokon spoločné bývanie. Zdá sa, že prežívajú romantickú idylku a našli jeden v druhom toho pravého. Avšak Ema skrýva tajomstvo, o ktorom Tomáš nechce nič vedieť, pretože chce žiť prítomnosťou. Ako to už býva, minulosť si k nim napokon nájde cestu sama. Spustí sa tak lavína udalostí a ich životy sú zrazu hore nohami. Zaujímavý a nevšedný romantický príbeh režiséra Jana Prušinovského sa dočká svojej premiéry v slovenských kinách už 16. septembra. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Zátopek zažil po 70 rokoch opäť veľký úspech. Tentokrát na Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary

Doposiaľ filmy o mužoch, v Chybách dal priestor aj žene 

Doposiaľ sa režisér Prušinovský venoval vo svojich filmoch skôr malomestským mužom a ich pohľadu. Riešil ich problémy, ktoré schovávali za šport, alkohol a ďalšie veci. Vo filme Chyby dáva priestor aj žene, Eme a jej životu, pohľadu na svet a jej problémom. V jeho novom filme však nechýba nadhľad jemu vlastný, či humor, aj keď mu vyčítajú, že ním v tejto snímke šetril. 

Režisér vsadil na neokukaných hercov a urobil dobre 

Režisér vsadil na neokukaných hercov. Jan Jankovský stvárnil mlčanlivého chlapíka s dobrým srdcom, ktorý má v živote čo to odžité. Jeho filmovou láskou je herečka Pavla Gajdošíková, ktorá skrýva tajomstvo, na ktoré nie je práve hrdá. Je na Tomášovi, ako sa s ním vyrovná v prostredí, kde sa nič neutají, na vidieku. Práve vďaka nim sa podarilo režisérovi vo filme riešiť sociálne problémy s nadhľadom, údernosťou aj dávkou humoru. Do role hlavných postáv obsadil tých pravých. 

Čítajte tiež: Komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel, ktorá v Česku láme rekordy, zaujala aj slovenských prominentov

Príbeh o skutočných životných situáciách

Film Chyby okrem lásky dvoch ľudí vypovedá aj skutočných situáciách zo života, ktoré sú pre mnohých dobre známe... dedinskí chlapi, ktorí bijú svoje ženy, neposlušné dcéry a matky, ktoré sa za ich činy hanbia. Aj odsúdenie v malom prostredí dediny, kde vie každý o každom všetko. Napokon je to aj príbeh o ľuďoch, ich činoch, dôsledkoch, predsudkoch spoločnosti. Tie režisér vyrovnáva romantikou, čistou, nekomplikovanou láskou, silnými citmi aj nádejou. 

Neprehliadnite: Vica Kerekes medzi dvomi mužmi v romantickej komédii Snúbenec alebo milenec?

Pozrite si trailer k filmu Chyby, ktorý vám ukáže, čo sa môže stať, keď do nehostinného prostredia stereotypu a zaužívaných pravidiel zasiahne čistá, nekomplikovaná láska:


 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe