Presunúť na hlavný obsah

Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Móda

Nájsť vhodný outfit na svadbu môže byť celkom výzva. Ak chcete zažiariť, no zároveň nedať nevestu do úzadia, pozrite sa, po akých kúskoch siahnuť.

Pokiaľ sa v tomto období chystáte na jesennú svadbu, zrejme si už v hlave premietate, aký outfit zvoliť a po akom kúsku siahnuť. Ono je totiž niekoľko pravidiel, ktoré aj pre svadobných hostí platia a je dobré ich rešpektovať, hoci si niekto na to nepotrpí. Rozhodne by ste nemali prísť v čisto bielych šatách. Tie prináležia na svadbe výhradne neveste. Je to základné pravidlo svadobnej módnej etikety.

Pohrajte sa s detailami

Ak siahnete po bielej, treba ju nejako dotvoriť, aby ste celkový look trošku "rozbili". Skúste kombináciu so sivou, pastelom či prírodnými farbami. Akceptovateľná je aj potlač či nejaké vzory.

Napríklad takáto tylová sukňa, jemný svetrík s potlačou a pastelová kabelka vyzerajú skvele. Budete pôsobiť ako éterická víla, no zároveň nezatienite nevestu. 

Esencia ženskosti a štýlu

Takisto platí, že pokiaľ je svadba v kostole, nemali by ste prísť s odhalenými ramenami. Preto majte pripravený nejaký svetrík či kabátik, ktorý viete použiť. Nádherne vyzerá kombinácia zlatých šiat s hnedou, ktorá sa hodí rovnako brunetkám aj plavovláskam. Doplnky dolaďte potom už v duchu šiat. Docielite elegantný a chic look, ktorým očaríte.

Čo sa týka dĺžky šiat, ideálna je tesne nad kolená, prípadne po členky. Určite zabudnite na strihy s vlečkou či naopak "mini" verzie.  

Symbióza extravagancie a elegancie

Pokiaľ vám nechýba odvaha, tento typ šiat je ideálny. Farebná kombinácia korešponduje s jesennými dňami, hodí sa takmer každej žene a imitácia pierok určite zaujme. Aj samotný strih je veľmi lichotivý a podčiarkuje ženskosť a pekné krivky. 

Prečítajte si: Luxusné modely, svetové topmodelky a neželaný hosť: Záver prehliadky Chanel mal trpkú príchuť

V prípade výberu samotných farieb myslite na to, že na jesenné svadby sa hodia skôr zlaté, hnedé, levanduľové, zelené či bledomodré odtiene.

Pri výbere šiat si dajte záležať na tom, aby ste pôsobili elegantne, no nie príliš výrazne. Chcete predsa vyzerať skvele, ale zároveň nechcete odpútavať pozornosť od nevesty, no nie? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe