Presunúť na hlavný obsah

Perníková madona: Andrea Smolinská v Galérii Ľudovíta Fullu žiari na titulke magazínu FEMINITY

Móda

Perníková madona. Jedno z diel významného maliara a umelca Ľudovíta Fullu a Andrea Smolinská, finalistka prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look. V spolupráci s komplexnou platformou VIRVAR vám prinášame sériu umeleckých fotografií v najnovšom vydaní tlačeného magazínu FEMINITY.

Kultúra a veda. Monumenty ľudskej skúsenosti. Zároveň dve odvetvia, ktoré dostali počas pandémie doslova dýku do chrbta. Inteligencia a spoločenská elita, ktorú si v minulosti ctili, je dnes znevažovaná a to od samého vrcholu, teda autorít. V minulosti sa nazývali autority, nie som si istá, či dnes v čase dezinformačného chaosu nájde toto slovo uplatnenie. Sú to práve kultúra a veda, ktoré nás robia nesmrteľnými.  Formujú nás už od útleho detstva, keď sa rysuje naša cesta spoznávania sveta. 

Publicistka, filantropka, zberateľka umenia a zakladateľka komplexnej platformy pre česko-slovenských dizajnérov Virvar – Eva Sýkorová Čomborová vám v coverstory predstaví umenie zakladateľa moderny na Slovensku, Ľudovíta Fullu, ktorý ju ovplyvnil práve v ranných časoch. 
Ľudovít Fulla uvoľnil cestu novým výrazovým prostriedkom a prispel tak k dynamickým premenám svojej doby.  Nerád sa vzdával svojich diel, po predaji sa ich snažil získať späť. Dnes má každá jeho grafika vysokú hodnotu, nehovoriac o maľbách.

Kto pozná umenie, vie, čo je to KULTÚRNE DEDIČSTVO.

 

PERNÍKOVÁ MADONA

Foto: Jakub Gulyás
Creative direction: Eva Sýkorová Čomborová/Virvar
Styling: Zuzana Kanisová
Make-up: Paulína Králiková
Hair: Renáta Márová/L'Oréal Professionnel
Model: Andrea Smolinská/Elite Bratislava
Assistance: Adriana Farkaš/Virvar

Poďakovanie patrí Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku, jej riaditeľke PhDr. Zuzane Gažíkovej, jej tímu a majstrovi Ľudovítovi Fullovi za dielo, ktoré nám zanechal.

Tlačený magazín Feminity si môžete objednať ONLINE s doručením priamo domov alebo v digitálnej podobe.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe