Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: V novom štúdiu Pilates by Mia v IEM SPA dosiahnete vysnívanú postavu rýchlejšie. Čo je za tým?

Feminity TV

Ponúka množstvo benefitov - a vďaka tomu sa radí medzi najvyhľadávanejšie športy v rámci prevencie zdravia. Aj práve preto sa v luxusných priestoroch známej kliniky IEM SPA v Bratislave rozhodli otvoriť nový priestor, ktorý je potešením už od prvého pohľadu.

Populárny súbor cvikov získal názov po Josefovi Pilatesovi, ktorý pracoval v Spojených štátoch ako tréner tanečníkov. Spolu so svojimi klientami totiž práve on vytvoril zostavu, ktorá telu poskytne dokonalú regeneráciu svalov v kombinácii so spevnením tela. Vďaka tomu sa zvykne o pilatese vravieť aj ako o prevencii proti zdravotným ťažkostiam. Hlboké strečingy prinášajú nášmu telu hneď niekoľko benefitov, no medzi najvýraznejšie patrí nepochybne pomoc s boľavou chrbticou.

Na rozdiel od iných súborov cvičení je pilates o čosi komplikovanejší. Netreba však zabúdať na to, že aj práve kvôli tomu má vysokú účinnosť, ktorá ide ruka v ruke s benefitmi, aké nedokáže zaručiť žiaden iný program. Aby malo cvičenie efekt - a v neposlednom rade sa skutočne jednalo o pilates, je potrebné, aby pohyb trval minimálne 45 minút. Nemusí však byť monotónnym, ako sa niektorým môže spočiatku javiť. 

„Klientky mi zvyknú vravieť, že moje hodiny nikdy nie sú rovnaké. Sú totiž o čosi dynamickejšie než klasický pilates,'' prezradila pre Feminity Mia Kruijt, ktorá vedie súkromné, ale aj skupinové hodiny v IEM SPA v Bratislave. Tá berie ohľad na to, aby sa okrem správneho vykonávania cvikov klienti posúvali najmä ďalej a nepracovali len s vlastným telom, ale aj špeciálnym náčiním. 

FEMINITY TV: Pozrite sa, aké ďalšie benefity pilates ponúka a ako vyzerá nové a plne vybavené profesionálne štúdio v Inštitúte estetickej medicíny

„Pilates vie byť zábavný v tom, že používame rôzne pomôcky ako reformer, cadillac alebo spine corrector, tie ľudí fascinujú. Jeden cvik tak môže mať hneď niekoľko modifikácií a je to fakt úžasné,'' opisuje Mia a dodáva, že prvé výsledky badať už po desiatich hodinách s profesionálnym inštruktorom - bez ohľadu na to, ako ste športovo zdatní a stavaní. Stačí len začať!

Neprehliadnite: VIDEO: Športové stylingy na hodinu pilatesu: V čom chodia oblečené najkrajšie ženy sveta, keď idú cvičiť?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe