Presunúť na hlavný obsah

17-ročná Slovenka uspela vo svete! Lenka Saturyová ako nová generácia modelingu, ktorú sme mali česť spoznať

Modeling

Víťazka Schwarzkopf Elite Model Look pre SR 2021 Lenka Saturyová zožala vo svete obrovský úspech. Podarilo sa jej získať 2. miesto na 38. Svetovom finále Elite Model Look.

Slovenská modelka a víťazka národného finále Schwarzkopf Elite Model Look Lenka Saturyová získala 2. miesto na 38. Svetovom finále Elite Model Look.

Tohtoročnú virtuálnu udalosť predstavovalo vyvrcholenie celoročného hľadania nových talentov z celého sveta, do ktorého sa prihlásili desaťtisíce adeptov. Do TOP 20 svetového finále bolo vybratých 20 mladých talentov zo 16 krajín sveta v troch kategóriách – modelka, model a digitálny tvorca.

Čítajte viac: VIDEO: 38. Svetové finále Elite Model Look a obrovský úspech: Slovenka Lenka Saturyová získala 2. miesto, Češka prvenstvo

Lenka je jednou z tvárí aktuálneho vydania magazínu Feminity jeseň/zima 2021. Vo fashion story, ktorú fotila Viktória Ch. Nolan a stylovala topmodelka z Elite Bratislava Barbora Brušková, posiela odkaz s názvom Nádej. Text k samotnej fashion story napísala Barbora Brušková, ktorá sa popri profesionálnom modelingu venuje tiež písaniu básní, osvete v oblasti ekológie a udržateľnosti, či hre na hudobných nástrojoch a maľbe.

NÁDEJ

Foto: Viktória Ch. Nolan
Styling: Barbora Brušková 
Hair: Monika Kalická / STRUCTURE
Produkcia: Elite Bratislava
Models/ Elite Bratislava: Karolína Krotká, Lenka Saturyová, Polina Rybalkina, Simona Zgurišová, Marek Kosorín 

Pamätám si ako ma prvýkrát oslovili podieľať sa na módnom editoriáli do nového vydania časopisu Feminity. „Jasné, fotenie, žiaden problém.“ hovorím si. Až potom mi v hlave bliklo, že nejde o státie pred kamerou, ale za ňou. Najskôr som nad návrhom „stylovať“ modelky na fotenie dlhšie premýšľala, ale potom som si povedala, že život je výzva. A aj toto je jedna z nich. Tak som ju prijala. Okamžite som začala premýšľať nad konceptom a ako prvé mi napadla biela farba. Biela, symbolizujúca nádej. Posledné udalosti doma i vo svete vo mne vyvolávajú zmiešané pocity, a preto práve nádej je tá, ktorú potrebujeme naozaj všetci. Nádej v lepšie zajtrajšky. Nádej v zmierenie. Nádej na lepší život. 
 
Chtiac-nechtiac sa nás móda týka všetkých. Obliekať sa musíme a myslím si, že je najvyšší čas začať sa na módu pozerať nie cez všadeprítomný konzum a zmeniť spôsob, akým sa odevy navrhujú, vyrábajú i používajú. Žijeme vo veľmi rýchlom tempe a za posledných 20 rokov nakupujeme štyrikrát viac oblečenia, no nosíme ho o polovicu kratšie. Sme unavení konzumom a vieme, že tento šialený kolotoč nemôže fungovať do nekonečna. I preto je téma udržateľnej a zodpovednej módy konečne čoraz viditeľnejšia vo svete, aj u nás doma. Práve tá hlása návrat k hodnotám a kvalite. A ja cítim, že túžime po takom návrate ku koreňom. Nájsť v nej význam, ktorý tvoria práve prírodné materiály a ručná práca. Presne to mi spolu s bielou rezonovalo pri hľadaní správneho námetu na náš editoriál. Lokálne, udržateľné, domáce. To, čomu sa často nedostáva toľko pozornosti ako by si zaslúžilo. Našťastie máme na Slovensku mnoho úžasných návrhárov, ktorí svojou tvorbou prinášajú nádej. A tak som oslovila našich slovenských módnych dizajnérov, aby sme priniesli viac domova. Aby sme nakupovali menej, ale lepšie. Aby sme mali rešpekt k oblečeniu, ktoré nás každodenne dotvára a tiež, aby sme prejavovali úctu k ľuďom, ktorí ho vytvorili. Čuduj sa svetu, až po fotení som sa dozvedela, že téma celého vydania je kultúrne dedičstvo. Nič nie je náhoda. A tak nám tu nádej všetkým prajem.
 
späť ku koreňom
späť k tradíciám
odkiaľ prichádzame
tam sa 
aj tak 
nakoniec vrátime
domov
k blízkym
ale hlavne
k sebe samým
 
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe