Presunúť na hlavný obsah

Dcéra Zuzany Čaputovej zažila svoj modelingový debut. Na prestížnom módnom podujatí zažiarila

Slovenské celebrity

Cez víkend sa v bratislavskom novom centre Nivy konala udalosť Fashion LIVE! 2021, ktorá okrem nápaditých modelov slovenských módnych návrhárov predstavila aj moho modelingových talentov. Medzi nimi nechýbala ani dcéra našej prezidentky, Emma.

Už od momentu, kedy sa Zuzana Čaputová rozhodla kandidovať za prezidentku, lákala pozornosť nielen ona, ale zároveň aj jej dcéry. Nikto však vtedy ešte netušil, že práve jedna z nich, konkrétne mladšia Emma, sa stane onedlho modelkou. Zaujímavé črty tváre si len prednedávnom všimla známa modelingová agentúra, ktorá sa rozhodla 17-ročnú dievčinu zobrať pod svoje ochranné krídla. 

Niet sa čomu čudovať - okrem spomínanej, netypickej krásy, má Emma takmer dokonalé miery; 88-61-89 a s výškou 175 centimetrov by mohla vo svete modelingu skutočne preraziť. Zatiaľ to síce nie je jej prvotnou ambíciou, no zdá sa, že príležitosť sa rozhodla využiť.

„Nemám nejaký plán, čo by som z dcér chcela vychovať z hľadiska akejsi spoločenskej role či profesie. Veľmi mi záleží na tom, aby z nich vyrástli - a obe už sú takmer dospelé - súcitné a empatické ľudské bytosti. Hlavné je, aby si svoje cestu sebarealizácie vybrali samé. Aby v tom boli autentické, aby v tom boli šťastné a robili to, čo ich baví. Úspešne sa nateraz vybrali úplne inými cestami než ja, ani jedna z nich nejde smerom k právu alebo politike. To je, myslím si, dobre. Idú si svojou životnou cestou,'' prezradila na margo výchovy svojich dvoch dcér magazínu Vogue Zuzana Čaputová.

Mama ju podporila 

Napriek tomu, že má prezidentka nabitý diár, ako milujúca mama prišla svoju mladšiu dcéru podporiť na jednu z jej prvých modelingových akcií. Na módnom podujatí Fashion LIVE! 2021, ktoré sa konalo od piatka do nedele, sa totiž predstavila aj Emma - a to rovno na dvoch modelingových prehliadkach. Po móle sa prešla vo svadobných šatách slovenskej návrhárky Veroniky Kostkovej, kde zaujala novým, netypickým účesom. Napriek tomu, že išlo o jej premiéru, nebolo na nej badať nervozitu, práve naopak - po móle kráčala ako profesionálka.

 

Pocty sa jej dostalo aj na najdôležitejšej a najočakávanejšej prehliadke víkendu. Emma totiž okrem spomínaných svadobných šiat predviedla aj model z dielne Borisa Hanečku. Práve na prehliadke kolekcie, ktorá niesla názov NARCISSUS AW2021, sa na ňu z prvého radu pozerala aj jej mama, ktorá bola na svoju dcéru nepochybne pyšná. 

Symbolicky sa na konci móla prešla aj prezidentka, ktorá je sama držiteľkou hneď niekoľkých rób od Borisa Hanečku. Ten jej navrhol šaty napríklad na inauguráciu a zdá sa, že tak, ako spolupráca s prezidentkou, ho bavila aj spolupráca s nádejnou modelkou Emmou.

Neprehliadnite: Móda z Fashion LIVE! 2021: Topmodelka Barbora Brušková ako inšpirácia, Zuzana Kanisová štýlová ako vždy

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe