Presunúť na hlavný obsah

Nádherné posolstvo šiat Zuzany Čaputovej. Prezidentka privítala pápeža v symbolickom kúsku

Slovenské celebrity

Len pred niekoľkými hodinami na Slovensko dorazila vzácna návšteva - pápež František. Privítala ho naša prezidentka, ktorá bola práve osobu, ktorá hlavu cirkvi do našej krajiny pozvala.

Už je to pár mesiacov od momentu, čo sa naša prezidentka Zuzana Čaputová stretla s pápežom Františkom vo Vatikáne. Pozornosť, ktorú vtedy na seba priťahovala, spôsobila najmä voľba jej outfitu, ktorá prišla mnohým nepochopená. Hlava štátu sa však držala prísneho protokolu, ktorý v talianskych kostoloch funguje už storočia. Ten si vyžaduje, aby boli ženy zahalené v tmavých farbách, nemali odhalené ramená - ale ani ruky a dokonca mali závoj. 

Pre túto udalosť zhotovil našej prezidentke známy slovenský návrhár Boris Hanečka róbu, ktorá sa niesla v spomínanej, tmavej farbe. Symboliky sa Zuzana Čaputová držala aj tentokrát - po tom, čo privítala hlavu cirkvi na bratislavskom letisku. 

Prečítajte si: Stane sa z nej úspešná modelka? Dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej začína kariéru v modelingu

Zelená ako symbol našej krajiny

Podľa viacerých protokolistov je práve tmavozelená vhodnou farbou nielen kvôli svojmu odtieňu, ale aj symbolike, ktorú v sebe nesie. Prezidentka totiž často apeluje aj na tému ekológie, v čom sa jej názory s pápežom spájajú. Práve tmavozelená je toho skvelým zobrazením. 

Nie je to však jediný dôvod, prečo mali šaty silnú symboliku pri privítaní pápeža. Tmavozelená sa v psychológii farieb značí za farbu, ktorá ľuďom prináša nádej - a často sa využíva v spojitosti s ohrozenými skupinami či ťažkými životnými údelmi. 

Práve zástanci tých najslabších mali česť stretnúť sa sa pápežom na letisku spolu so štátnymi zamestnancami a reprezentantmi našej krajiny. „Teším sa, že som na bratislavskom letisku M. R. Štefánika mohla privítať pápeža Františka v spoločnosti najvyšších ústavných činiteľov, ministra zahraničných vecí, slovenského veľvyslanca pri Vatikáne, vedúceho prezidentskej kancelárie, primátora Bratislavy, predstaviteľov cirkví a ďalších ľudí, na ktorých prítomnosti mi v tejto vzácnej chvíli obzvlášť záležalo – verejnej ochrankyni ľudských práv Márii Patakyovej, pani Márii Jasenkovej, riaditeľke neziskovej organizácie Plamienok, poskytujúcej starostlivosť nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom, preživšej holokaust pani Herty Vyšnej a Františka Mikloška, jedného z vedúcich osobností tajnej cirkvi a prvého predsedu Slovenskej národnej rady v samostatnom Slovensku,'' prezradila Čaputová.

Pápež sa na Slovensku zdrží do stredy - a jeho kroky poputujú najmä na východné Slovensko, kde má v pláne navštíviť aj najznámejšiu rómsku osadu Luník IX. Želal si však, aby sa tam žiadne špeciálne úpravy nekonali, nakoľko chce vidieť realitu takú, aká je. 

Neprehliadnite: Inšpirujte sa štýlom prezidentky Zuzany Čaputovej. Aké zásady musí pri obliekaní dodržiavať?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe