Presunúť na hlavný obsah

Stane sa z nej úspešná modelka? Dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej začína kariéru v modelingu

Slovenské celebrity

Naša prezidentka patrí k osobnostiam, ktoré si svoje súkromie strážia. V podobnom štýle vychováva aj svoje dcéry, no zdá sa, že tie sláva aj tak neobíde. Najmä Emmu, ktorá sa rozhodla pre zaujímavý krok.

Prvýkrát sa prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla na verejnosti ''ukázať'' svoje dcéry počas prezidentských volieb. Vtedy ešte s bývalým partnerom Petrom Konečným prišla voliť nielen v jeho sprievode, ale aj v spoločnosti svojich dvoch dcér. Lea a Emma sa pritom počas politickej kampane držali v ústraní a mamu podporovali len z domova.

Po zvolení novej hlavy štátu sa však publicite nedalo vyhnúť. Obidve dievčatá zažiarili na inaugurácii po boku svojej mamy. Celé Slovensko ich tak spoznalo nielen po mene, ale aj po výzore. Napriek tomu sa prezidentka stránila komentovaniu ich životného štýlu alebo nebodaj súkromia - a život svojich dcér nekomentovala ani na sociálnych sieťach, ani v médiách. 

Nedávno však urobila výnimku. Pri príležitosti vydania špeciálneho čísla Vogue Leaders sa totiž redaktorka rozrozprávala aj o tom, ako vyzerá výchove dcér a o úlohe matky.

„Povedala by som, že moje dcéry sú moje dve priateľky, odkedy si pamätám náš vzťah. Vždy bol veľmi priateľský až partnerský, až im občas musím pripomenúť, že som aj ich mama. Je to určite iné, ako mať syna. Keď som vo svojom okolí pozorovala rodiny s chlapcami, uvedomovala som si, aké sú v tom rozdiely. Takto nejak mi to však život zariadil a som za to rada, že mám práve dcéry,'' vyjadrila sa pre Vogue na margo toho, aké je v dnešnej dobe vychovávať dcéry. 

Prečítajte si: Ako sestry! Michaela Kocianová ukázala maminu. Už je jasné, po kom má silné gény

Vlastná cesta

Dnes sú už však z dievčat nepochybne dámy - staršia dcéra Lea má 20 rokov a mladšia Emma 17. Obdive si razia vlastnú cestu životom a mama ich v tom bez váhania podporuje. 

„V mojom prípade nemám nejaký plán, čo by som z nich chcela vychovať z hľadiska akejsi spoločenskej role či profesie. Veľmi mi záleží na tom, aby z nich vyrástli - a obe už sú takmer dospelé - súcitné a empatické ľudské bytosti. Hlavné je, aby si svoje cestu sebarealizácie vybrali samé. Aby v tom boli autentické, aby v tom boli šťastné a robili to, čo ich baví. Úspešne sa nateraz vybrali úplne inými cestami než ja, ani jedna z nich nejde smerom k právu alebo politike. To je, myslím si, dobre. Idú si svojou životnou cestou,'' prezradila ďalej pre známy československý magazín. 

Ako sa ukázalo, najmä Emma sa skutočne vybrala inou cestou, než jej mama - a momentálne skúša šťastie v modelingu. S výškou 175cm a takmer dokonalými mierami 88-61-89 sa jej otvorili brány do známej slovenskej agentúry, ktorá ju už stihla zazmluvniť. Je tak vysoko pravdepodobné, že ju už onedlho čakajú profi fotenia. Či sa tento smer mladšej dcére prezidentky bude pozdávať, je otázne. Faktom však je, že už teraz získava zvýšenú pozornosť.

Neprehliadnite: Inšpirujte sa štýlom prezidentky Zuzany Čaputovej. Aké zásady musí pri obliekaní dodržiavať?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe