Presunúť na hlavný obsah

Najúspešnejšie slovenské topmodelky majú bohaté cestovateľské zážitky. Kde dovolenkujú toto leto?

Modeling

Cestovanie je akousi pridanou hodnotou modelingu. Kde dovolenkujú toto leto najúspešnejšie slovenské topmodelky z Elite Bratislava, keď práve nepracujú?

Katarína Janíčková – Barcelona 

Dovolenka v Barcelone bol veľmi spontánny nápad. V nedeľu sme sa s partnerom rozhodli, že nás už nebaví byť doma a chceme si ísť oddýchnuť niekam do zahraničia. Barcelona bola jasná voľba pretože spĺňala všetky naše kritériá. More, teplo, pamiatky a iné atrakcie a skvelé jedlo. Počas nášho 5-dňového výletu sme teda navštívili najznámejšie pláže ako napríklad Platja de Barceloneta, Platja de Saint Miguel alebo Platja de Sant Sebastiá. Bývali sme blízko Katalánskeho námestia a známej ulice La Rambla (teda v centre mesta), čiže okrem pláží sme sa prechádzali náhodnými uličkami, v ktorých sme mohli cítiť pravú atmosféru mesta. Navštívili sme trhy, dychberúcu baziliku Sagrada Familia, Gaudího dielo La Casa Batló alebo barcelonské akvárium. Všetky tieto atrakcie boli úžasné a určite sa oplatí ich navštíviť. Čo som si ale ja osobne užila najviac, bolo španielske jedlo. Teda hlavne tapas, čo je vlastne malá porcia jedla alebo jednohubky, určené prevažne na degustáciu. Tapas môže obsahovať čokoľvek. Ja som si najviac obľúbila morské plody a špeciálne miesto v mojom srdci majú vyprážané kalamáre. 

Čítajte tiež: Topmodelka Bára Podzimková a hudobník Albert Černý sa zasnúbili: Predchádzal tomu príbeh ako z romantického filmu

Barbora Brušková – Chorvátsko, Taliansko

Na toto leto som sa veľmi tešila a aj keď je v momentálnej situácii takmer nemožné plánovať, celkom mi to zatiaľ vychádza. Boli sme s partiou kamarátov v Chorvátsku kde sme si užili aj pár dní na lodi a momentálne som pracovne v Taliansku, kde mám dva dni fotenie a potom sa pridám k rodine s ktorými tu strávime spoločné chvíle. Nie som absolútne typ dovolenkára - nič nerobiť a ležať na pláži a naopak ma baví vymýšľať kam ísť, čo vidieť či kde si dať dobrú večeru, aspoň sa ľudia okolo mňa nikdy nenudia :) 
Kdekoľvek cestujem na dovolenku, dôležité je pre mňa s kým som a nie kde presne. 

Sasha Gachulincová - Taliansko

Tohto ročné dovolenky sa viedli v znamení Talianska :) ešte by som chcela na pár dní stihnúť Tatry, slovinské hory a chorvátsku klasiku, ale uvidím ako sa dá “natiahnuť čas”. 
Po horúčavách, ktoré zasiahli aj Slovensko, sme sa s rodinou chceli schladiť, vybrali sme si preto Dolomity. Super destinácia pre rodinu. Športovo sa tam vyžije celá família a stále máš aj talianske aj rakúske jedlo keďže je to SüdTirol oblasť ) win - win situácia. Krásne alpské mestečká, majestátne skaly, hory, jazerá a plesá, príjemné prechádzky aj náročné túry, bajkovačka, proste že wooow - úplne iná dovolenka ako vylihovačka na pláži. A “Ty Panoramata”.

Následne sme sa presunuli do Toskánska, ktoré milujem. Bývali sme v nádherne prerobenom bývalom kláštore - v oblasti blízko mestečka Lucca. Víno, olivový olej, jedlo, vôňa spektakulárna. Pisa, cinque terre aj celá oblasť ligúrie je tak jedinečná, že máte pocit že ste v nejakom filme ako hlavná Diva Sophie Lorenová. Dokonca aj to, že som na pláži musela ležať s ukričanými talianmi, pri sebe ako sardinky ti vôbec na chvíľu nevadí. :) 
Výlet do Florencie, mesto ktoré konkuruje Rímu a Parížu. Scenéria úžasná, jedlo abnormálne nenormálne, atmoška jedinečná. No proste i keď som chorvátsky typ, vychovaná od narodenia každé leto na Istrii, a nedám na chorvátsko a borovicové lesíky dopustiť, Taliani “to proste umí”. 

Erika Palkovičová – Costa Rica a road trip po Californii

Tým že momentálne pracujem a žijem v New Yorku, s priateľom sme sa rozhodli stráviť leto  na Costa Rice. Kôli cestovným obmedzeniam a môjmu návratu do USA sme nechceli ísť do krajiny, ktorá je pre Ameriku na “červenom liste”. Costa Rika spĺňala všetky tieto podmienky, spolu sme strávili 2 týždne cestovaním po ostrove a dokopy sme navštívili 5 miest: Nosara, Santa Teresa, Uvita, Osa Peninsula a San Jose. Po 2 týždňoch sme sa obaja vrátili do Ameriky kde sme sa rozhodli ešte pre road trip a precestovali Californiu, Arizonu, Utah a Nevadu. Najväčším zážitkom bol glamping Under Canvas. Od detstva milujem stanovanie a tento glamping uprosted ničoho ma úplne dostal.

Michaela Kocianová – Chorvátsko, Grécko a Španielsko

Dovolenky som si moc užila, stihla som Chorvátsko s priateľom. Grécko, kam chodím s mojim kamarátom Brunom Ciberejom každý rok. Tento rok sme si vybrali ostrov Kos. V  Španielsku som bola s mojou maminou, bola to super “babská” dovolenka, kde sme si myslím obe veľmi oddýchli a užili si spoločný čas.  Každá bola iná ale všetky úžasne. 
Dúfam, že na tento rok tam stihnem napasovať ešte jednu možno :).

Neprehliadnite: Chystáte sa tento rok do Chorvátska? Zistili sme, čo vás tam po ceste čaká a kde si to naozaj užijete

Ak sa chceš aj ty stať modelkou alebo modelom, neváhaj sa prísť ukázať na castingy Schwarzkopf Elite Model Look 2021, ktoré už čoskoro štartujú

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe