Presunúť na hlavný obsah

Slamený klobúk ako nepostrádateľný doplnok leta: Takto ho nosia známe Slovenky, niektoré kombinácie vás prekvapia

Slovenské celebrity

Klobúková móda prešla v rámci niekoľkých storočí, obrovskými zmenami, no slamenné klobúky si stále zachovávajú svoju "tvár". Sú štýlové, elegantné, ľahké a mimoriadne praktické. Pozrite sa, ako ich nosia známe Slovenky.

Hoci pôvodne slamené klobúky nosila iba nižšia vrstva, v 17. storočí sa stali veľmi obľúbené aj medzi vyššími spoločenskými triedami. Na jednej strane to súviselo  s novými filozofickými prúdmi a  zároveň aj "návratom k prírode".

Neprehliadnite: Martina Krnáč Valková dnes žije inak ako kedysi: Ako sa materstvom zmenil život svetovo uznávanej topmodelky?

Tieto typy slamených klobúkov, boli z ušľachtilej talianskej slamy, ktorú neskôr napodobňovali lacnejšie imitácie z papiera, trávy alebo konskej srsti. Zvyčajne boli dotvorené drahými textíliami, rôznymi perličkami, kožušinami, či v neposlednom rade perím. Dodnes sú veľmi populárne a práve letné obdobie je tým, kedy po nich najčastejšie siahame. Pozrite sa ako ich kombinujú a nosia známe Slovenky.

Karolína Chomisteková

Slamený klobúk k letu skrátka patrí. A nádherná Karolína Chomisteková to veľmi dobre vie. Ak navyše vrámci outfitu, siahnete ako ona, po zvieracom vzore, stanete sa určite neprehliadnuteľnou. Verte, že takouto kombináciou, neurobíte krok vedľa ani náhodou. Pri doplnkoch buďte skôr umiernenejšia a berte ich len ako nenápadnú čerešničku, celkového dotvorenia looku. 

Ivana Gáborík

Biela košeľa a slamený klobúk sú kombináciou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Nebojte sa aj detailov na klobúku, ktoré len podčiarknu vašu osobnosť. Ideálne je, ak daný drobný detail, farebne ladí s hlavným prvkom outfitu. Krásna Ivana Gáborík, stavila na čistotu, nevinnosť a jemnosť. Skvelé!

Mária Dušička

Pôvabná Mária Dušička patrí jednoznačne medzi najlepšie obliekané ženy, v našom showbiznise. Má skvelý vkus a cit pre módu, jej nemožno odoprieť. Keďže plavková sezóna je v plnom rúde, Mária siahla po outfite, ktorý je toto leto veľmi žiadaný - bikiny a slamený klobúk, k sebe skrátka patria. Ak máte krásnu postavu, inšpirujte sa jej summer lookom.

Michaela Kocianová

Aj klobúk sa môže stať dominantou celého outfitu. Ak ho navyše zladíte s rovnakým vzorom na plážovej tunike, tak rozhodne. Topmodelka Michaela Kocianová z agentúry Elite Bratislava, presne vie, čo vyzerá výnimočne a čím si získate pohľady okolia. Nebojte sa klasických pásikov, vzorov. To je niečo, čo vás vždy rozžiari.

Prečítajte si: Ľudia ju vnímajú ako priateľku známeho herca, ona je však viac. Rozhovor s Terkou Bizíkovou

Ivana Kičikoleva

Sympatická Ivana Kičikoleva, zvolila kombináciu, ktorá môže na prvý pohľad, pôsobiť netradične, no je perfektná. Áno, slamený klobúk sa hodí aj k elegantným šatám, nebojte sa ho ani pri materiáloch ako je satén, či hodváb. Dodá efekt ležérnosti a určite sa budete takto cítiť príjemne a sebavedome zároveň.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe