Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Premiéra filmu Známi Neznámi: Táňa Pauhofová, Petra Polnišová a prišla aj pani prezidentka Zuzana Čaputová

Slovenské celebrity

Slávnostná premiéra filmu Známi Neznámi prilákala do kina významné osobnosti z prostredia kultúry a spoločenského odvetvia. Poctou bola tiež návšteva pani prezidentky Zuzany Čaputovej.

Deň po distribučnej premiére, sa tvorcovia a herci dlho očakávanej filmovej novinky Známi Neznámi vyberú za divákmi do deviatich slovenských miest. Pauhofová, Polnišová, Maštalír, Malachovský a ďalší sa tak poďakujú fanúšikom za priazeň osobne.

FEMINITY TV: Slávnostná premiéra filmu Známi Neznámi

 

 

 

Premiérové turné po Slovensku odštartuje v piatok 6. augusta v Cinemax v Trenčíne. „Som nesmierne rada, že po roku a pol pandémie a zavretých kín konečne budeme mať možnosť stretnúť sa s našimi divákmi naživo. To je aj hlavný dôvod, prečo ideme na premiérové turné po Slovensku, aby sme prvých divákov videli zoči-voči. Veľmi sa na nich tešíme,“ hovorí producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

V ten istý deň budú môcť diváci pozdraviť tvorcov a hercov filmu Známi Neznámi v Cinemax v Žiline a GAC v Liptovskom Mikuláši. V sobotu 7. augusta zavíta delegácia na čele s Wandou Adamík Hrycovou do popradského Cinemaxu, nasledovať budú uvedenia v prešovskom Cinemaxe, košickom Cinemaxe a košickom kine Amfik. O deň neskôr, 8. augusta, sa zastaví v Cinemaxe v Banskej Bystrici a v kine vo Zvolene. Turné zavŕši v ten istý deň v Cinemaxe Nitra.

Slovenská adaptácia svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) Paola Genovesa, ktorá má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov, je plná humoru, nečakaných zvratov a skvelých hereckých výkonov. Zároveň ponúka priestor na zamyslenie a každá z postáv v sebe nesie posolstvo. „Verím, že diváci sú dostatočne vnímaví na to, aby som im nemusela našepkávať, aké. A keď sa budú chcieť iba pobaviť, tiež to bude fajn,” približuje film Táňa Pauhofová, ktorá v ňom stvárnila jednu z hlavných postáv. Okrem nej si v snímke zahrali aj Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Klára Issová, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček a Anna Kadeřávková. 

Komédia s trpkou príchuťou v adaptácii Petra Jarchovského a režisérky Zuzany Mariankovej ponúka príbeh partie priateľov, ktorí sa schádzajú v byte, aby oslávili príchod Nového roka. V priebehu jedinej večere sa však o sebe dozvedia viac než za celý doterajší život. „Je tam kopa vtipných scén, na ktorých sa naozaj pousmejete, ale záver je neuveriteľný. To, kam sa to celé posunie, odvinie. Ide o príjemný film s prekvapivou zápletkou a ešte prekvapivejším vyústením. A dá sa vidieť viackrát,” približuje filmovú novinku Sväťo Malachovský.

Neprehliadnite: Slávnostná premiéra flmu Havel: Anna Geislerová sa zaradila medzi esá, nechýbala ani bývalá prvá dáma Dagmar Havlová

Titulnú skladbu filmu Jedno ráno, ktorá má od svojho uvedenia 12. júla viac ako 400-tisíc zhliadnutí na Youtube, naspievali herec Tomáš Maštalír so speváčkou Tinou. „Myslím, že ide o veľmi vďačný scenár. Je súčasný, dotýka sa problémov vzťahov, problémov tajomstiev, problémov nárokov na iného človeka, na jeho súkromie. Je tam veľmi veľa aktuálnych aspektov, s ktorými sa môžeme stretnúť bežne v živote. Asi nie bez dôvodu vzniká toľko adaptácií po celom svete,” dodáva s úsmevom Maštalír.

Zuzana Čaputová

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová poctila svojou návštevou prítomných hercov a tvorcov filmu. Na slávnostnú premiéru prišla v doprovode partnera. Svojou prítomnosťou naznačila postoj, že kultúra je neoddeliteľnou súčasťou každej krajiny a treba ju podporovať. Obzvlášť v týchto časoch, kedy musí čeliť tej najväčšej výzve. „Kultúra na Slovensku vrátane filmu si zažila ťažké časy. Rozhodla som sa svojou účasťou podporiť slovenských umelcov a tvorcov, a zároveň aj symbolicky podporiť návštevu kín, pokiaľ nám to opatrenia dovoľujú,” uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

Wanda Adamík Hrycová

Producentka filmu Wanda Adamík Hrycová patrí k najväčším profesionálom vo svojom odbore. Na slávnostné uvedenie filmu sa dočkala poklony, ktorá zahreje pri srdci. Obzvlášť, ak robíte niečo pre ľudí a posúvate kultúru vpred.

Táňa Pauhofová

Herečka Táňa Pauhofová je obsadzovaná do najlepších filmov česko-slovenskej kinematografie. Jej prítomnosť je vždy zárukou kvality. Na premiére filmu dokonale zahviezdila a spolu s hereckými kolegyňami a kolegami odprezentovali film najlepšie, ako sa dá.

Známi Neznámi je plný humoru, nečakaných zvratov a situácií, ktoré sa môžu prihodiť každému z nás. „Pre mňa je tento film o nás. O tom, ako sa bojíme, alebo ako sa nám úplne nedarí žiť otvorené, úprimné, a tým pádom jediné zmysluplné vzťahy. Ako sa potrebujeme skrývať, chrániť, namiesto toho, aby sme chránili to, čo spolu vybudujeme,” podelila sa o svoje pocity herečka Táňa Pauhofová. 

Petra Polnišová

Herečka Petra Polnišová patrí medzi naše najlepšie herečky a preto sa nejeden z nás teší, ako ju uvidíme vo filme Známi Neznámi. Petra prišla na premiéru za dámu a bolo vidno, že sa aj ona teší z toho, že do kín prichádza nový film z našej produkcie. Petra je zároveň  koproducentkou: „Myslím, že premiérový divák je o niečo pokojnejší ako bežný divák, lebo si emócie viac drží na uzde. Aj preto sa teším, že sme mali po premiére veľmi dobré ohlasy. Som prekvapená, koľkí sa v tom našli a myslím, že sme urobili dobrý film. ”

Čítajte viac o filme: VIDEO: Film Známi neznámi, v ktorom si priatelia vyložia mobily na stôl: Koľko toho o sebe (ne)smieme vedieť?

Klára Issová

Herečka Klára Issová zvolila na premiéru fialový model v odtieni levandule, čím sa zaradila medzi najlepšie oblečené dámy. Je súčasťou silného hereckého obsadenia filmu Známi Neznámi, ktorý by ste toto leto rozhodne mali vidieť.

Anna Kadeřávková

Herečka Anna Kadeřávková ladila s herečkou Klárou Issovou a na premiére uzatvára ženské obsadenie filmu Známi Neznámi

Martina Tina Kmeťová

Speváčka Martina Tina Kmeťová naspievala spolu s Tomášom Maštalírom úvodnú pieseň k fllmu. Na premiére sa objavila v elegantných šatách a veľmi jej to pristalo. Tina patrí k našim najväčším talentom na hudobnej scéne a po tom, čo sa po dlhšej pauze vrátila k hudbe, potešila svojich fanúšikov.

Vera Wisterová

Moderátorka Vera Wisterová a slávnostnej premiére a uvedení filmu do kín zažiarila v nádhernej róbe. Všetci prítomní hostia pôsobili, že sa tešia uvoľneným opatreniam a kultúre, ktorá si našu podporu obzvlášť zaslúži.

Ďalší hostia, ktorí si nenechali ujsť slávnostnú premiéru

Známi Neznámi prináša do kín spoločnosť ITAFILM. 
Distribučná premiéra filmu v kinách je naplánovaná na 5. augusta 2021.

Matej Drlička a Adriana Kučerová

Branislav Šimončík s Tamarou ŠImončíkovou Heribanovou

Lucia Hurajová

Barbora Brušková

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe