Presunúť na hlavný obsah

Slnko v sieti: V spoločnosti sa objavila Jana Kirschner, zažiarila Táňa Pauhofová a Zdena Studenková bodovala

Slovenské celebrity

Najprestížnejšia filmová udalosť roka Slnko v sieti pozná svojich víťazov. Slávnostné odovzdávanie cien si nenechali ujsť mnohé významné osobnosti slovenskej kinematografie.

Najlepšie filmové diela a tvorivé počiny v oblasti domácej kinematografie prilákali do Starej tržnice  významné osobnosti Slovenska, predovšetkým z filmovej a kultúrnej scény. Slovenská filmová akadémia odovzdávala ceny Slnko v sieti za rok 2019. Jubilejný 10. ročník Slnka v sieti sa niesol v duchu osláv filmu a umenia. O ocenenie sa za rok 2019 uchádzali hrané, dokumentárne a animované snímky. Poďte sa s nami pozrieť na to, ako to vyzeralo na červenom koberci a kto získal ocenenia v jednotlivých kategóriách. 

Prečítajte si tiež: Slávnostná premiéra flmu Havel: Anna Geislerová sa zaradila medzi esá, nechýbala ani bývalá prvá dáma Dagmar Havlová

Jana Kirschner

Speváčka Jana Kirschner si spoločenské udalosti, na ktorých sa objaví vyberá, no Slnko v sieti si nenechala ujsť. Jedna z najvýraznejších speváčok našej scény zvolila styling v jednoduchej čiernej, pre ňu tak charakteristický a rovnako tak vizáž. Toto je jednoducho ona.

Wanda Adamik Hrycová

Filmová producentka a prezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Wanda Adamik Hrycová zvolila na tento výnimočný večer slávnostnú róbu v červenom odtieni, v ktorej doslova zažiarila. Oceňujeme prístup všetkých hostí, ktorí celý večer zobrali s úctou, eleganciou a noblesou. Jednoducho krása.

Dominika Zeleníková-Morávková

Herečka Dominika Zeleníková-Morávková si večer vychutnala v púdrovo ružovej róbe. Nežný styling k blondínke korešpondoval a celkovo zapadol do atmosféry večera. Musíme uznať, že herečky a celkovo aj herci nám v tento večer ukázali, že sú nielen talentovaní, ale majú aj cit pre výber stylingov, čo je pozitívna zmena.

Zuzana Konečná a Táňa Pauhofová

Herečka Zuzana Konečná získala ocenenie za Najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe vo filme Nech je svetlo. Na prestížny galavečer zvolila styling, v ktorom sa odlíšila od prítomných dám a išla si vlastnou cestou v podobe pánskeho chicu. 

Herečka Táňa Pauhofová sa v spoločnosti kolegov z divadelnej a filmovej brandže cíti ako ryba vo vode. Na galavečer Slnko v sieti prišla v púdrovej metalickej róbe s bielym rolákom a s wet lookom, čo sa týka vizáže. Táňa si rokmi drží svoj vlastný osobitý štýl a ani tento styling preto nebol výnimkou. Vždy svojská, vždy výnimočná.

Zdena Studenková

Herečka Zdena Studenková si zakladá na tom, aby v spoločnosti bola vždy upravená ako dáma a musíme uznať, že jej to aj vychádza. Na slávnostný večer si obliekla čierne šaty, ktoré doplnila perlami okolo krku. Nadčasová elegancia sa vypláca a jednoznačne týmto prístupom k móde dlhodobo boduje.

Neprehliadnite: Vždy vkusná a zladená: Prezidentka Zuzana Čaputová stavia svoje stylingy predovšetkým na týchto detailoch

Zuzana Porubjaková

Herečka Zuzana Porubjaková vsadila karty na vínovú červenú a v asymetrickej róbe jej to pristalo. Oceňujeme, že prítomné dámy siahli po jednoduchých modeloch, zbytočne nepútali pozornosť a nechali vyniknúť ich prirodzenú krásu a charizmu. 

OCENENIA SLNKO V SIETI ZA ROK 2019

V GALÉRII si môžete pozrieť, ako to počas večera vyzeralo a kto všetko prišiel na prestížne oceňovanie za filmovú a tvorivú činnosť. 

NAJLEPŠÍ HRANÝ FILM
NECH JE SVETLO
režisér: Marko Škop
producenti: Marko Škop, Ján Meliš, Petr Oukropec, Pavel Strnad

NAJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNY FILM
DOBRÁ SMRŤ
režisér: Tomáš Krupa
producenti: Tomáš Krupa, Dagmar Sedláčková, Arash T. Riahi

NAJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
ŠARKAN
režisér: Martin Smatana
producent: Peter Badač

NAJLEPŠIA FILMOVÁ RÉŽIA
MARKO ŠKOP
film: Nech je svetlo

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ SCENÁR
MARKO ŠKOP
film: Nech je svetlo

NAJLEPŠÍ KAMERAMANSKÝ VÝKON
TOMÁŠ JURÍČEK
film: Amnestie

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ STRIH
MATEJ BENEŠ
film: Amnestie

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ ZVUK
VIKTOR KRIVOSUDSKÝ
film: Amnestie

NAJLEPŠIA FILMOVÁ HUDBA
DAVID KOLLAR
film: Punk je hned!

NAJLEPŠÍ ARCHITEKT - SCÉNOGRAF
TOMÁŠ BERKA, KAROL FILO, VÁCLAV VOHLÍDAL
film: Amnestie

NAJLEPŠIE KOSTÝMY
MAREK CPIN
film: Hodinárov učeň

NAJLEPŠIE MASKY
HELENA STEIDLOVÁ
film: Hodinárov učeň

NAJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNEJ ÚLOHE
ZUZANA KONEČNÁ
film: Nech je svetlo

NAJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE
ANNA GEISLEROVÁ
film: Amnestie

NAJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNEJ ÚLOHE
MILAN ONDRÍK
film: Nech je svetlo

NAJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE
GREGOR HOLOŠKA
film: Amnestie

Výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre
MILAN LASICA 

DIVÁCKA CENA SLNKO V SIETI
LOLI PARADIČKA
režiséri:, r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky
producent: Mária Staviarska

- Najčítanejšie -