Presunúť na hlavný obsah

Herečka Táňa Pauhofová v krásnych šatách ohúrila: Spoznali by ste ju v tomto dobovom looku?

Slovenské celebrity

FIlmová a divadelná herečka Táňa Pauhofová patrí bezpochyby medzi to najlepšie, čo na Slovensku máme. Jej herecké kvality budeme môcť opätovne oceniť v pokračovaní filmovej minisérii o rakúsko-uhorskej panovníčke Márii Terézii.

Príbehy výrazných historických udalostí odjakživa dokázali prilákať pozornosť divákov. Inak to nebolo ani v prípade prvej minisérii o Márii Terézii, ktorej príprava stála neuveriteľných 6 miliónov eur. Po jej premiére sa ukázalo, že to nebol krok vedľa. Obrovské ovácie a pozitívne ohlasy hovorili jasnou rečou. Krokom vedľa nepochybne nebol ani výber hereckého obsadenia. V obsadení rakúskych, maďarských, českých a slovenských hercov a herečiek dokázala, napriek tomu, že nestvárnila hlavnú postavu, oslniť Táňa Pauhofová, ktorá krásou i talentom jednoznačne vynikala.

Neprehliadnite: Štýlové Slovenky a ich ešte štýlovejšie kabelky: Na týchto exkluzívnych modeloch si ulietavajú naše známe tváre

Crème de la Crème

Slovenská herečka Táňa Pauhofová patrí k talentovaným kráskam slovenského šoubiznisu, ktorá má dobré meno a povesť profesionálky nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Slovensko spoznalo sympatickú ryšavku v jej 12 rokoch, odkedy má na svojom konte veľké množstvo  divadelných rol, televíznych filmov, televíznych seriálov i reklám. Úspešná herecká kariéra Táni Pauhofovej je prepojená s prácou v rozhlase i dabingu, ktorá jej predchádzala. Jej prvotriedne výkony boli ohodnotené viacerými oceneniami, ktoré sú dôkazom toho, že ide o najvýraznejšiu slovenskú herečku mladšej generácie.

Prečítajte si tiež: Nežné krásky, ktoré stoja po boku drsných bojovníkov MMA: Zlí chlapci ženy odjakživa priťahovali

Náročné cestovanie v čase 

Okrem jemného éterického vzhľadu a povestných ryšavých vlasov patrí k jej prednostiam, vzhľadom na množstvo úloh, ktoré stvárnila, jej mimoriadna tvárnosť. Tú si pred kamerou opäť vyskúša v hereckej role grófky Fritzovej, ktorá nie je výzvou len po hereckej stránke, ale aj praktickej. Dej sa odohráva v 18. storočí a rola vo filmovom pokračovaní života rakúsko-uhorskej panovníčky logicky obnáša nosenie dobových kostýmov a parochní, ktoré reflektujú vtedajšiu dobu. Nakoľko sa na premiéru môžeme tešiť už počas tohtoročných vianočných sviatkov, natáčacie dni vrcholia práve v lete, ktoré patrí k mimoriadne teplým. 

Rozhorúčené priestory Mahenovho divadla v Brne, v ktorom natáčanie prebieha i honosné kostýmy výtvarníka Jána Kocmana, ktoré boli v úctyhodnom počte 900 zapožičané z celej Európy dali Táni Pauhofovej i ďalším jej hereckým kolegom skutočne zabrať. Okrem toho, že boli každému niekoľko hodín upravované na mieru, mali svoju váhu, na ktorej sa v priebehu dlhých natáčacích podpisovali aj letné horúčavy. Pevne však veríme, že vynaložená snaha bude stáť za to, i to, že pokračovanie filmovej minisérie, ktoré sa bude točiť okolo hazardu sa dočká rovnako pozitívnych ohlasov