Presunúť na hlavný obsah

Nový rok, nové začiatky: Zbavte sa doma negatívnej energie vďaka týmto jednoduchým rituálom

Zábava

Pokiaľ chcete vstúpiť do nového roka najlepšie ako sa dá, základom je zbaviť sa negatívnej energie okolo vás. Viete však ako na to?

 

Premeniť svoj domov na malú oázu pokoja je snom azda každej z nás. Navyše s príchodom nového roka, túžime o niečo intenzívnejšie po nových začiatkoch. A občas tomu tak rochu treba dopomôcť. Viete ako domov vniesť pozitívnu energiu a zbaviť sa negatívnych elementov? Stačí vám pár drobností, ktoré vám pomôžu. 

1. Vonné tyčinky

Po dlhé stáročia na ne nedajú dopustiť budhistickí mnísi, ktorí používajú ich silu na prehĺbenie meditácie a prečistenie mysle. Vonné tyčinky predstavujú kombináciu prírodných, tradičných byliniek, korenín, živíc, semienka, listy, trávy, rôzne kvety, korienky a oleje. Tie najkvalitnejšie sa miešajú ručne, pričom sa zachováva maximálna sila. Práve tie by ste mali použiť doma na prečistenie priestoru. 

Čítajte tiež: Jeden z najobľúbenejších vianočných filmov Láska nebeská: Niektoré fakty z nakrúcania vás skutočne ohromia

Uchopte tlejúcu vonnú tyčinku do ľavej ruky a krúživými pohybmi rukou nad hlavou, s vonnou tyčinkou prechádzajte priestorom, ktorý chcete vyčistiť. Tyčinku nechajte dotlieť na vyčistenie daného priestoru.

2. Krištáľové elementy

Krištáľ sa používa na očistenie priestorov rôznymi spôsobmi, s cieľom vytvoriť dobrú, pozitívnu energiu. Ide o ochranný kameň, ktorý je používaný pre jeho špecifické vlastnosti, očistné účinky a pozitívne vibrácie. Vhodné je umiestniť ho doma do izby, kde sa zdrživate najdlhšie a najčastejšie.  

3. Esenciálne oleje 

Sila esenciálnych olejov je nepopierateľná v mnohých ohľadoch. Používa sa už desiatky rokov a veria jej mnohé generácie po celom svete. Základom je však vedieť, po akých siliciach siahnuť, pokiaľ chcete očistiť priestor a cítiť sa doma plní energie.

Mohlo by vás zaujímať: Vianočná komédia s Ninou Dobrev. Romantický príbeh so zápletkou o dnešnej dobe vás chytí okamžite

Ideálna je mäta, mandarinka, neroli, santal, či eukalyptus. Vyberajte len 100% prírodné esenciálne oleje, ktoré nesú v sebe aj prírodnú zložku rastliny, teda jej podstatnú energiu.  

Urobte si z používania týchto vecí malé rituály. Každý deň skombinujte ich silu a dodajte tak svojmu domovu novú energiu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe