Presunúť na hlavný obsah

Tieto veci mužom vo vzťahu znižujú sebavedomie: Áno, toto sú dôvody, prečo potom hľadajú potešenie u inej

Partnerské vzťahy

Niektoré veci, ktoré pri mužoch robíme im zásadne znižujú sebavedomie. Ak sa ich dopúšťame príliš často je to dôvod, prečo končia v náručí inej ženy. Tušíte o čo ide?

Hoci sa môže zdať, že sú to drobnosti, niektoré veci muži skrátka nenesú vo vzťahu ľahko. Najmä čo sa týka ich sebvedomia, tak ho naše správanie dokáže značne podkopať. Pozrite sa, čomu sa vyvarovať, pokiaľ chcete, aby od vás nezutekal do inej náruče. 

Ste k nemu ľahostajná

Ľahostajnosť je tichý zabijak vzťahu. Pokiaľ sa k partnerovi správate tak, že vám je vlastne jedno ako trávil deň, čo cíti a jeho potreby pre vás nie sú nejakou zásadnou prioritou, máte problém. Nezamieňajte si to s tým, že mu predsa dávate možnosť realizácie a slobody.

Neprehliadnite: Všetko bolo idylické: Až do momentu, keď sme sa prvýkrát intímne zblížili

Tu je to celkom tenký ľad. Každý chlap túži po pozornosti a pokiaľ ju nedostane u vás verte, že si ju nájde inde.

Neustále ho porovnávate

Porovnávanie je tiež niečo, čo chlapi naozaj nenesú ľahko. Pokiaľ siahate po vetách typu: "Môj ex to robil lepšie." Pozri sa na tvojho kolegu ako sa stará o rodinu." Skrátka neustále vyzdvihovanie pozitívnych vlastností niekoho iného je niečo, čo žiaden chlap z dlhodobého hľadiska neunesie. Podkopávate mu takýmto spôsobom jeho vieru vo vlastné schopnosti a to je zásadný problém

Prečítajte si: Bol ženatý a ja som ho chcela pre seba: Splnila som mu ten najtajnejší sex, po akom túžil

Zabúdate na nežnosť a prejavy náklonnosti

Toto je niečo, čo vo vzťahu možno považovať za kľúčové. Každý z nás potrebuje lásku, prejavy nežnosti a všetko s tým spojené. Ak na to zabúdate, pocítite to medzi vami v negatívnom zmysle veľmi rýchlo. Mnoho párov, najmä po rokoch zabúda na obyčajné bozkávanie. A hoci sa to môže zdať ako banalita, opak je pravdou.

Práve to, že sa s partnerom týmto spôsobom nezbližujete, môže mať skutočne vplyv na jeho sebavedomie. Väčšina mužov nadobudne pocit, že už pre vás nie sú atraktívni a nepriťahujú vás.

Snažíte sa partnerovi vedome zvyšovať sebavedomie?

spolu hlasovalo 233 ľudí

Áno
140
Nie
93