Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL jeseň/zima 2022/2023: Typický chanelovský tvíd, ktorý ženy milujú roky

Móda

V priestoroch Grand Palais Éphémère v Paríži vyvrcholil parížsky fashion week prehliadkou CHANEL Ready-To-Wear jeseň/zima 2022/2023. Virginie Viard ju venovala typickému chanelovskému tvídu.

Kolekcia venovaná tvídu ako pocta Gabrielle Chanel

Gabrielle Chanel milovala škótsku prírodu a vidiek. Bolo to miesto, kde často čerpala inšpiráciu pre svoju tvorbu. Kreatívna riaditeľka Virginie Viard sa tak vrátila do minulosti a kráčala po jej stopách, kde kvety tvoria neodmysliteľnú súčasť nesmrteľnej tvídovej palety, charakteristickej pre CHANEL, ako ju poznáme.

„Nasledovali sme stopy Gabrielle Chanel pozdĺž oblasti River Tweed v Škótsku, aby sme si predstavili tvíd v vo farbách tejto krajiny. Dlhý ružový kabát melírovaný modrou a fialovou, alebo bordový oblek s jemným zlatým leskom. Gabriele Chanel na svojich prechádzkach po škótskom vidieku zbierala papradie a kytice kvetov, aby inšpirovala miestnych remeselníkov k tónom, čo chcela,“  znie výklad kreatívnej riaditeľky Virginie Viard.

VIDEO: CHANEL Ready-to-Wear jeseň/zima 2022/2023

 

 

 

Kolekcia tiež odráža etapu života, príbeh s vojvodom z Westminsteru, jeho bundami, ktoré si sama vyrobila. „Nie je nič viac sexi ako nosiť oblečenie osoby, ktorú milujete,“ hovorí Virginie a pokračuje: „Je to CHANEL čo robí tvíd ženským.“

Tvíd ponúka nekonečné kombinácie farieb a materiálov, je akýmsi večným kódom módneho domu CHANEL. „Veľmi rada pracujem s tvídom, v CHANEL by som bez neho nemohla ani žiť,“ dodáva na záver Virginie Viard.

Kolekcia CHANEL Ready-To-Wear jeseň/zima 2022/2023 odráža 70 lookov z dielne Virginie Viard v psychadelických farbách. Celá kolekcia je ako pocta samotnému tvídu, ktorý bude navždy neodmysliteľnou súčasťou a kódom Gabrielle Chanel.

Saká jemne mužského strihu alebo oversize, čierne zamatové nohavice, úzke sukne s podkolienkami a špicaté lodičky z lakovanej kože na ihličkovom podpätku, ale aj čižmy v podobe gumákov do polky lýtok a tiež vysoké do polky stehien.

Pozrite si celú kolekciu CHANEL Ready-To-Wear jeseň/zima 2022/2023 v GALÉRII.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe