Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL jar/leto 2022: Sexi modelky a návrat do 80. rokov módy a zlatej éry fotografie

Móda

Virginie Viard, kreatívna riaditeľka módneho domu CHANEL predstavila kolekciu Ready-to Wear jar/leto 2022. Vracia sa v nej do 80. rokov a zlatej éry fotografie.

Virginie Viard, nasledovníčka Karla Lagerfelda opäť raz siaha do archívu módneho domu CHANEL. Tentoraz sa vracia do éry prelomu 80. a 90. rokov, kedy v modelingovom svete zažívala rozmach fotografia. Čierno-biele snímky a modelky, ktoré boli sexi ako nikdy predtým. V priestoroch Grand Palais Éphémère v Paríži sa čas vrátil do tejto doby ešte raz.

VIDEO: CHANEL Ready-to Wear jar/leto 2022

 

 

Pretože móda je o oblečení, modelkách a fotografoch

Virginie stálapo boku Karla niekoľko rokov a bola doslova jeho pravou rukou. Dnes prepisuje históriu módy po svojom, pričom v každej kolekcii sa vracia k významným míľnikom. Ctí si každé jedno remeslo, s ktorým je móda spojená. Tentokrát oslavuje fotografiu. „Pretože móda je o oblečení, modelkách a fotografoch.“ zdôverila sa Virginie Viard.

„Karl Lagerfeld sám fotografoval kampane CHANEL. Dnes, vyzdvihujem fotografov. Milujem to, akým spôsobom vidia CHANEL. Dáva mi to podporu a inšpiruje.“ Virginie často siaha hlboko do zakorenených momentov, typickým pre CHANEL.

Duo Inez & Vinoodh nafotili sériu čiernobielych fotografií vrátane piatich filmov s Lily-Rose Depp, Almou Jodorowsky, JENNIE, Rebeccou Dayan a Quannah Chasinghorse-Potts, pričom všetky opakujú rovnaké gesto s fotoaparátom v ruke. „Je to magický zámer a sexy gesto, ktoré vyvolávajú toľko veľa spomienok,“ vyjadrila sa Virginie. 

„Milovala som zvuk blesku fotoaparátov na prehliadkach v osemdesiatych rokoch, keď boli modelky na vyvýšenom prehliadkovom móle. Chcela som znovu objaviť túto emóciu.“

Modelka Vivienne Rohner sa objavila na čierno-bielej fotografii v pozadí, ktorá bola tiež pozvánkou k predstaveniu kolekcie s CHANEL Ready-to-Wear jar/leto 2022

CHANEL Ready-to-Wear jar/leto 2022 v duchu 80. rokov

Prehliadku otvorili jednoduché plavky v zlatej alebo bielej farbe s čiernym lemovaním. V kolekcii možno vidieť tiež krátke šaty v ružovom alebo fialovom tvíde, sieťované sukne, bundy ozdobené viacfarebnými háčkovanými a rifľovými oblekmi. Kolekcia RTW jar/leto 2022 obsahuje tiež veľa potlačí, veľké farebné motýlie krídla na čiernom šifóne. Niektoré stylingy sú „prerušované“ veľkými „shopper“ kabelkami a mäkkou prešívanou taškou zdobenou retiazkou. Topánky sú na nízkom rozšírenom podpätku, v štýle Mary Janes a sandále pripomínajú pirátske topánky.

Celú kolekciu CHANEL Ready-to-Wear jar/leto 2022 si môžete pozrieť v našej GALÉRII.

- Najčítanejšie -