Presunúť na hlavný obsah

Uviazli sme v manželstve na mŕtvom bode: Paradoxne nevera opäť vrátila iskru do nášho zväzku a zmenila nás od základov

Partnerské vzťahy

Nevera skutočne dokáže aj pozitívne zmeniť vzťah. Samozrejme v určitých prípadoch. Svoje o tom vie aj Tamara, ktorej vlastne zachránila manželstvo.

Z veľkej lásky k nevere a emočnému prerodu

Tamara a Leo sa brali z lásky, no po veľmi krátkom čase. Randili spolu možno necelé tri mesiace a ona otehotnela. Mali sa naozaj veľmi radi a tak sa dohodli, že sa ešte pred príchodom bábätka vezmú. Bolo to maximálne spontánne, nikto z ich okolia to však nechápal a úprimne úspech ich vzťahu podľa ostatných bol s veľkým otáznikom. Dokonca ani ich rodičia nesúhlasili s tým, aby sa po takej krátkej dobe brali a prehovárali ich, že množstvo párov má deti a nie sú svoji. Oni však v tomto mali jasno. 

"Ľúbila som Lea a chcela som, aby naša Janka mala plnohodnotnú a úplnú rodinu. Keď sa narodila, hovorila som si, že lepšieho otca som jej nemohla vybrať. Leo bol milý, láskavý, starostlivý. Malej sa venoval, o mňa sa krásne staral. Naozaj dokonalý muž."

No ako Janka rástla, postupne sa vzťah medzi jej rodičmi menil. Začali sa jeden druhému vzďaľovať. Leo sa čoraz viac sústredil na prácu, Tamara sa venovala malej a na spoločnej budúcnosti a budovaní vzťahu akosi zabudli pracovať. Zostali na nejakom mŕtvom bode. Leo zostával dlhšie na poradách, neustále bol na služobkách a Tamara cítila, že sa jej spoločnosti vyhýba. Skrátka typický scenár, ak je vo vzťahu niekto tretí.

Mohlo by vás zaujímať: 6 malých tipov od manželských terapeutov: Takto si môžete tento rok vylepšiť svoj vzťah

"Vedela som, že sa niečo deje. No ani vo sne mi nenapadlo, čo za tým bude. Nikdy by som totiž takýto podraz od Lea nečkala. Bola som si ním 100% istá a nepochybovala som o ňom. To, že by mal popri mne milenku mi ani vo sne nenapadlo."

Áno, Tamarin manžel si našiel na nežnosti náhradu. Začal si s kolegyňou z práce. Klasická forma nevery, ktorú poznáme nielen z plátkov magazínov, ale mnohokrát aj z vlastnej skúsenosti, či príbehov kamošiek. Paradoxne však práve toto manželstvo Tamary a Lea posilnilo.

"Keď som to zistila, reagovala som hystericky, no potom som akosi prirodzene prešla do fázy uvedomenia. V hlave som si dala dokopy prečo to asi robí. Pochopila som, že som mu nevenovala čas a bola som si ním príliš istá. Zabudla som na prejavy náklonnosti, ktorú muži tak veľmi potrebujú. Áno, ak sa pýtate, odpustila som mu. A náš vzťah to posilnilo. Prešiel prerodom od základov. On si tiež uvedomil veľa vecí, pochopil, čo všetko mohol stratiť. Odvtedy ubehlo 5 rokov a my presne vieme ako s našim vzťahom pracovať."

Neprehliadnite: Prečo muži bývajú nespokojní a opúšťajú svoje ženy? Odborníci sa zhodujú v jednej veci

Vedeli by ste odpustiť neveru v manželstve?

spolu hlasovalo 283 ľudí

Áno
145
Nie
138