Presunúť na hlavný obsah

Ani 30-ročný vekový rozdiel ich nerozdelil. Ikonický Richard Gere našiel osudovú lásku až po 70-tke

Zahraničné celebrity

Už odkedy sa herec Richard Gere objavil vo filme Pretty Woman, zožal úspech najmä ženského publika. Láska mu však pomerne dlho nepriala.

Richard Gere so svojím šarmom očaril nejednu ženu. V snímkach, ktoré mu prischli, hral väčšinou charizmatického muža, ktorý nemal problém získať pozornosť okolia. Tak to bolo aj v skutočnosti - a to najmä po premiére filmov Americký gigolo či Pretty Woman. Po tomto období bol Richard vyhlásený za najzvodnejšieho herca Hollywoodu. 

Vtedy sa ho podarilo uchmatnúť jednej z najžiadanejích modeliek sveta, Cindy Crawford. Manželstvo však vydržalo štyri roky a zdalo sa, že sa Richard už do ďalšieho hrnúť nebude. Napokon však povolil - a svoje áno si pred oltárom povedal po sedemročnom vzťahu s Carey Lowell. Dvojica spolu vychovávala syna, no ani ten nedokázal zachrániť krachujúce manželstvo. Krátko po 60-tke tak ostal Richard opäť sám a výhliadky na lásku sa každým mesiacom zmenšovali. 

Prečítajte si: Po tragickej smrti dieťaťka a partnerky našiel pravú lásku. Keanu Reeves sa plánuje oženiť

Zázrak, ktorý nečakal

V čase, keď a Richard rozvádzal so svojou druhou manželkou, prežíval mimoriadne náročné obdobie. Podobným si prechádzala aj rodinná priateľka Alejandra, ktorá bola dcérou Richardovho dlhoročného kamaráta. Aj keď bol medzi dvojicou obrovský vekový rozdiel - zatiaľ čo má Richard 72 rokov, Alejandra má 38, rozumeli si už od prvého okamihu. Boli si najmä oporou v ťažkých chvíľach. A práve z toho vzišla nádherná láska. 

Richard verí, že práve Alejandra je preňho tou osudovou ženou. Tak, ako aj on, aj ona má za sebou rozvod a dieťa z prvého manžela. Obidvaja vedia, čo od života očakávajú a chcú - a kvôli tomu sú spokojní ako nikdy predtým. Podarilo sa im dokonca splodiť dvoch spoločných potomkov.

„Som tým najšťastnejším mužom vo vesmíre. Ako by som mohol nebyť? Som ženatý s krásnou ženou, ktorá je múdra, citlivá, odhodlaná pomáhať ľuďom, zábavná, trpezlivá. Vie odpúšťať, je skvelá kuchárka a robí tie najlepšie šaláty na svete,“ zavtipkoval Richard pre magazín Hello. Okrem iného poukázal na jej španielsky pôvod, vďaka ktorému ju v jeho očiach doslova vznešená.

„Alejandra medituje, je vegetariánka, skvelá matka, má „dotyk anjela“. A ešte k tomu je Španielka: pochádza z krajiny kráľov a kráľovien. Nič lepšie som nemohol dostať,“ priznal ďalej herec a dodal, sa skvelo dopĺňajú a zároveň nachádzajú spoločnú záľubu vo filantropii, ktorej sa obidvaja venujú.

Slovami chvály nešetrí ani samotná Alejandra. Tá fanúšikom na sociálnej sieti priznala, že nie je deň, počas ktorého by neďakovala za svojho manžela. „Nikdy som si nemyslela, že nájdem muža, ktorý bude pre mňa dokonalý. Teraz ani nemám slová, ktorými by som opísala to šťastie, ktoré cítim,“ zverejnila na Instagrame. Nuž zdá sa, že láska prichádza niekedy oveľa neskôr, no o to je intenzívnejšia.

Neprehliadnite: Do svojej manželky sa zamiloval ešte na strednej škole. Od tej doby slávny spevák ani nerozmýšľal, že ju nahradí

Zvládli by ste väčší vekový rozdiel vo vzťahu?

spolu hlasovalo 882 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe