Presunúť na hlavný obsah

Tri veci, ktorými uspokojíte každého partnera: Doprajte im kombináciu dvoch najväčších potešení

Sex a vzťahy

Na to, aby vzťah fungoval, nestačí len chémia či prvotné zamilovanie, ktoré sa skôr či neskôr pretaví na menší stereotyp. Pracovať na tom, čo s partnerom máte medzi sebou, by ste mali konštantne - a podľa odborníkov najmä troma spôsobmi.

Stereotyp prichádza v každom vzťahu individuálne - záleží od toho, ako často je dvojica spolu, aké nastavenie má, ako veľmi rozdielne sú povahy či správanie partnerov. Aj tí najvhodnejší ľudia, ktorí spolu na prvý pohľad tvoria nerozlučnú dvojicu, by však nemali zanevrieť na prácu vo vzťahu. Ak ho totiž nebudujeme a nechávame ho voľne plynúť, výsledkom býva len málokedy to, čo sme si na začiatku pokračovali. 

Tri dôležité esencie

Potreby partnerov sa líšia vďaka už spomínanej individualite. Napriek tomu sa odborníkom podarilo vytvoriť akýsi univerzálny priemer, ktorý sa dá ľahko aplikovať na akéhokoľvek partnera. Nezáleží na pohlaví a na tom, či to aplikuje žena alebo muž. Tieto potreby by mali byť stále napĺňané, nakoľko bez nich nemôže zdravý vzťah fungovať. 

Sexom na správnej miere

Zabudnite na rady kamošiek či iných, ktoré diktujú, koľkokrát by ste mali mať sex, aby sa váš vzťah dal označiť za funkčný. Každý sexuológ totiž vie, že daná situácia by sa mala hodnotiť individuálnee - a ak svoju polovičku tlačíte do toho, aby sa s vami milovala, alebo jej naopak odopierate sex bez pádneho vysvetlenia, oheň je na streche. 

Ak máte pocit, že vám milovanie vo vzťahu chýba, porozprávajte sa s partnerom, prípadne s odborníkom. Nikdy však nie je správna cesta tlačiť na to - ľudia majú rozdielne potreby. A áno, je to zdravé. 

Opora

Najväčším afrodiziakom je pocit dôvery. Nie sú to len prázdne slová a na to, aby bol váš vzťah zdravý, musíte obidvaja cítiť nilen oporu, ale aj podporu. Kedy naposledy ste svojho partnera vypočuli, pýtali sa ho na to, ako sa má, podporili ho, vyjadrili mu vďaku? To isté platí samozrejme obrátene.

Pauza od seba

Sú páry, ktoré sú na sebe nalepené nonstop. Pochopiteľne tento pud sa objavuj najmä na začiatku vzťahu, no nie je dobré v ňom zotrvávať, nakoľko sa človek nielen prehnane nadväzuje na človeka, ale zároveň nežije svojím životom. Majte svoje ciele, bez ohľadu na to, či máte deti alebo ešte len čakáte na snubný prsteň. Váš život je váš a neodvíja sa len od vašej polovičky. Verte či neverte - práve sebavedomie a budovanie vlastného života vás robí v očiach druhých atraktívnejších.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe