Presunúť na hlavný obsah

Chorobná zamilovanosť do seba im ničí všetky vzťahy: Ktorých mužov definuje táto nešťastná črta?

Partnerské vzťahy

Títo muži sú mimoriadne egocentrickí a vo veľkom sa u nich prejavuje narcizmus. Od koho je lepšie odísť skôr ako sa na neho príliš namotáte a napokon budete aj tak trpieť?

Neutíchajúca potreba byť obdivovaný je niečo, čo ich definuje

Majú prehnaný obdiv sami k sebe, svojej výnimočnosti a mnohokrát aj uveria vlastnej dôležitosti. Nesú si v sebe neutíchajúcu potrebu byť obdivovaní a chýba im istá dávka empatie a pochopenie pre iných. Považujú sa za dokonalých, bezchybných a jediné, čo ich zaujíma sú oni sami. Sú zameraní na úspech, vďaka čomu k nim iní vzhliadajú.

Mohlo by vás zaujímať: Som vydatá a mám skvelú rodinu: Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že som sa pred rokmi nerozhodla správne

Vo svojej práci sú mimoriadne úspešní a naozaj aj dosahujú skvelé výsledky. Reč je o Vodnároch. Práve daní muži predstavujú v určitom zmysle, obraz Narcissusa z gréckej mytológie, ktorý sa zamiloval sám do seba. Za týmto všetkým, za touto maskou, ktorú prezentujú svetu sa však ukrýva veľmi krehká a zraniteľná osobnosť, ktorá vo vnútri neustále bojuje sama so sebou. 

Hoci na začiatku vzťahu sa javia ako milujúci, láskaví a dobrosrdeční, ide o akúsi taktiku ich manipulácie ako si vás získať. Ich egocentrická a komplikovaná povaha sa napokon aj tak prejaví. Spolužitie s takýmto človekom je nielen náročné, ale aj psychicky vyčerpávajúce.

Často žijú v nejakom svojom paralelnom svete, ktorému nikto nerozumie, len oni sami. Majú pocit, že ich partnerka na nich musí žiarliť, lebo oni sú tí najlepší. A ak sa to nedeje, upadajú do depresie a dostávajú sa do začarovaného kruhu. Najhoršie je, že zmeniť ich nedokážete, hoci tomu chcete dať šancu.

Prečítajte si: Uviazli sme v manželstve na mŕtvom bode: Paradoxne nevera opäť vrátila iskru do nášho zväzku a zmenila nás od základov

Máte skúsenosť s takýmto typom mužov?

spolu hlasovalo 149 ľudí

Áno
117
Nie
32

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe