Presunúť na hlavný obsah

Sexuálny pôst ako cesta k lepšiemu milovaniu: Novému trendu podľahá čoraz viac párov

Partnerské vzťahy

To, ako často by mali mať dvaja ľudia sex, je už dlhé roky diskusiou odborníkov, ale aj mnohých párov. V poslednom období tieto karty zamiešava dobrovoľná absencia, ktorá sľubuje nevídaný pôžitok.

Väťčina párov si nevie predstaviť vzťah bez sexu. Milovanie je akousi povinnou ritinou, ktorá nám spôsobuje pôžitok, dodáva nášmu vzťahu iskru a vášeň. Po čase to však aj najzamilovanejším partnerom prestane klapať - a z vášnivého sexu sa stáva rutina, ktorá stratila svoje čaro. 

Netreba tlačiť na pílu 

Mnohé ženy v tomto prípade predpokladajú, že najlepšie je vo svojej polovičke prebudiť vášeň a pocity, ktoré sprevádzali ich vzťah na začiatku. Opak však býva pravdou a obdorníci apelujú na to, že si o vzťahu skutočne prospieva práve abstinenčná pauza. Znamená to minimálne tri mesiace bez sexu - s tým, že sa so svojím partnerom snažíte spoznať čo najlepšie. Verte nám, aj po rokoch strávených spolu je čo objavovať. 

Vášeň samozrejme stupňovať môžete, no nemali by ste dosiahnuť pravidlo, ktoré sex na určitú dobu zakazuje. Dvojzmyselné smsky, vášnivé bozkávanie či flirtovanie sú samozrejme viac než vítané. Zabúdať by ste nemali ani na túlenie sa, ktoré je jasným znakom lásky a intimity. 

Mohlo by vás zaujímať: Otestujte ho vďaka sexu: Ako sa správa prvé minúty “po”?

Pomohlo to viac ako sexi spodné prádlo

Skúsenosť s absenciou má aj naša čitateľka Mirka, ktorá sa po troch rokoch vzťahu rozhodla pre tento typ absencie. Dôvod bol podobný - zdalo sa jej, že jej sexuálny život upadá do stereotypu. Spolu so svojím priateľom sa dohodli na tom, že si dajú od milostných hrátok pauzu, no napätie medzi nimi nechajú stupňovať. Vydržali. 

„Po tejto absencii sme chytili druhý dych. Mala som pocit, že som zažila najlepší sex môjho života a svojho partnera som sa nevedela nabažiť, tak, ako on mňa. Určite to odporúčam všetkými desiatimi,'' priznala.

Vyskúšali by ste takúto absenciu?

spolu hlasovalo 285 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe