Presunúť na hlavný obsah

4 tipy ako na poslednú chvíľu schudnúť do plaviek: Fitnes tréner neodporúča držať hladovku, ale toto

Chudnutie a diéty

Chcete schudnúť do plaviek, leto už je tu za pár týždňov a vy máte pocit, že to tento rok nestihnete? Neprepadajte panike a hlavne nedržte hladovku. Mám pre vás štyri tipy, vďaka ktorým sa vám ešte nejaké to kilo podarí zhodiť.

Odľahčite svojmu jedálničku

Aby ste sa zbavili posledných nechcených kíl, obmedzte sacharidy v strave. Nahraďte ich tukmi a prijímajte dostatočné množstvom bielkovín.

Strava postavená na tukoch s obmedzením sacharidov je obľúbená medzi priaznivcami fitness, ale nielen medzi nimi. Tento typ stravovania sľubuje zúženie v obvode pása a zároveň minimálnu stratu svalovej hmoty. Pri snahe schudnúť je obmedzenie sacharidov a navýšenie tukov pre mnoho ľudí jednoduchšia cesta ako v prípade obmedzovania tukov.  Je možné sa stravovať aj nízkotukovo, potom je ale základom tejto stravy veľké množstvo zeleniny a minimum živočíšnych produktov. Ako zdroj bielkovín sa využívajú orechy, semienka, strukoviny alebo napríklad tempeh.

Čítajte tiež: Dá sa schudnúť sexom ako pri športe? Prezradíme tiež sexuálnu polohu, pri ktorej spaľujete najviac

Dajte telu nový impulz

Na zrýchlenie metabolizmu pomáhajú správne nastavený jedálniček a pravidelný pohyb. Ak chcete chudnutie urýchliť, jedno bez druhého sa nezaobíde. Robte akýkoľvek druh pohybu, ktorý vás baví, ale pokiaľ chcete rýchlo a efektívne spáliť tuk, zaraďte intervalové a kruhové tréningy.
Pri intervalovom tréningu telo spáli až o 60 percent viac tuku ako pri klasickom cvičení. Intervalový tréning nakopáva metabolizmus.
Ideálne je, pokiaľ skombinujete intervalový tréning s klasickým posilňovaním.  A aby ste sa zbavili tuku efektívne, zaraďte aj klasický aeróbny tréning nižšej intenzity – svižné prechádzky, nordic walking, jogging alebo jazdu na bicykli.

Zabudnite na víkendové hrešenie

Cez týždeň dodržiavate stravu na sto percent, pravidelne športujete, ale akonáhle príde víkend, dôjde vám motivácia a začnete hrešiť?  Skúste to teraz pár týždňov do leta vydržať.

Čas od času si telo zaslúži odmenu napríklad vo forme kvalitnej vysokopercentnej čokolády.  Vlastne vďaka tomu môžete metabolizmus ešte viac naštartovať, ale nesmiete tomu dať pravidelnosť a predovšetkým musíte dbať na správnu mieru, čo býva pre mnohých kameň úrazu.
Ale ak to myslíte s chudnutím naozaj vážne, pripravte si k filmovej sobote na stôl jednohubky vo forme čerstvej zeleniny alebo inú diétnu dobrotu.

Stavte na prístroje, ktoré vám pomôžu s redukciou tuku

Posledným, ale v mnohých prípadoch veľmi účinným riešením pri redukcii tuku sú rôzne prístroje alebo zákroky.  Najúčinnejšie riešenie predstavujú rôzne druhy liposukcií. V súčasnosti existujú vedľa seba tri typy liposukcií – konvenčné, ultrazvukové a vibračné, pričom výber typu liposukcie ovplyvňuje okrem iného vek a hmotnosť.

Neprehliadnite: Dajte si pozor na najväčšieho nepriateľa chudnutia: Ani zďaleka však nejde o jedlo

Čo sa týka účinnosti, tak je pravda, že efekt je prakticky ihneď viditeľný, ale zároveň je potrebné zdôrazniť, že liposukcia v skutočnosti neslúži na chudnutie.  Liposukcia slúži na tvarovanie postavy.
Pokiaľ sa vám nechce podstupovať pred letom žiadny invazívny zákrok, potom môžete absolvovať aspoň lymfatickú masáž. Masáž rozprúdi lymfu, vďaka čomu sa zlepší vstrebávanie tekutín a odvod škodlivín.  Začnú sa rýchlejšie rozkladať tuky a okrem toho pôsobí lymfatická masáž pozitívne aj na celulitídu.

- Najčítanejšie -